ایران بزرگترین ناوگان نفتکشهای نفتی را به ونزوئلا می فرستد و از تحریم های آمریکا سرپیچی می کند – گزارش – RT Business News

بلومبرگ به نقل از منابع گزارش داد ، ایران ناوگان بزرگی از تانکرهای نفت را به ونزوئلا می فرستد تا به ملت آمریکای لاتین کمک کند تا از کمبود شدید سوخت جان سالم به در ببرند. هر دو کشور با هدف قرار دادن نفت خود با تحریم های آمریکا روبرو هستند.

به گفته این منابع ، برخی از ناوگان دریایی حدود ده فروند کشتی ایرانی نیز پس از تخلیه سوخت به صادرات نفت خام ونزوئلا کمک می کنند.

آنها گفتند ناوگان فعلی در حال حرکت تقریباً دو برابر ناوسی است که ناظران بین المللی را در ماه مه هنگام عبور از بخشی از دریای کارائیب که توسط نیروی دریایی ایالات متحده گشت زده بود ، مبهوت کرد.

آخرین محموله های سوخت ایرانی که در اوایل ماه اکتبر با سه شناور ارسال شده بود ، رو به اتمام است و کمبودهای شدیدتر در سراسر کشور را تهدید می کند.

خبر مرتبط  1٪ ثروتمندتر باعث انتشار بیش از دو برابر CO2 در نیمه فقیرترین بشریت می شود - Oxfam - RT Business News
همچنین در rt.com
رئیس حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت: تحریم ها علیه ایران و دیگران باید “فوراً مورد ارزیابی مجدد” در میان ویروس کرونا قرار گیرد.این منابع گفتند که دو کشور همچنین در حال گفتگو درباره راه های کمک به ایران برای کمک به ونزوئلا برای تعمیرات اساسی پالایشگاه کاردن ، آخرین نیروگاه سوخت در آنجا هستند که کم و بیش به طور منظم کار می کند.

محموله های سوخت ایرانی علی رغم تلاش واشنگتن برای خنثی کردن ماموریت ، وارد ونزوئلا شده اند. در ماه آگوست ، ایالات متحده چهار کشتی باری ایرانی را در دریای آزاد اسیر کرد و چندین تانکر سوخت را که در حال عزیمت به ونزوئلا بودند ، در دست گرفت. ایالات متحده همچنین در گذشته به دنبال گرفتن سایر کشتی های ایرانی بوده است.

خبر مرتبط  تقاضای طلا به پایین ترین سطح 11 ساله سقوط می کند - شورای جهانی طلا - اخبار تجاری RT

“ما در حال مشاهده کارهایی هستیم که ایران انجام می دهد و اطمینان حاصل می کنیم که سایر حمل کنندگان ، بیمه ها ، صاحبان کشتی ، کاپیتان کشتی متوجه می شوند که باید از این تجارت دور باشند” الیوت آبرامز ، نماینده ویژه ایالات متحده در ایران و ونزوئلا ، در ماه سپتامبر گفت.
همچنین در rt.com
آخرین کشتی نفتکش در ناوگان ایرانی به ونزوئلا می رسد و این فراتر از تحریم های آمریکا استعلی رغم تهدیدهای قبلی واشنگتن مبنی بر توقف جریان سوخت به ونزوئلا ، ایران در مورد حمل و نقل ثابت قدم باقی مانده و بارها اظهار داشت که این محموله ها ادامه دارد.

ایران و ونزوئلا هر دو مورد تحت تأثیر تحریم های گسترده ایالات متحده قرار گرفته اند ، از جمله محدودیت های مربوط به بخش های انرژی آنها. واشنگتن ، که آشکارا به دنبال برکناری رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکولاس مادورو بود ، ضمن حمایت از تحریم تحریم های شرکت نفت دولتی ایالت ونزوئلا ، PDUSA ، از “رئیس جمهور موقت” خود خوانده ، خوان گوئیدو ، حمایت کرده است. در نتیجه ، صادرات نفت ونزوئلا که بیشتر درآمد بودجه این کشور را تشکیل می دهد ، به پایین ترین سطح چند ساله رسید. تولید نفت در این کشور که بیشترین ذخایر جهان را در اختیار دارد ، به پایین ترین حد 75 سال سقوط کرده است.

خبر مرتبط  روسیه اکنون درآمد بیشتری از طلا از صادرات گاز طبیعی دارد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید