ایالت های ایالات متحده به دنبال ایجاد میلیارد دلار از مواد مخدر “KINGPIN” جانسون و جانسون و توزیع کنندگان آن به دلیل ایجاد بحران مواد افیونی – RT Business News

وال استریت ژورنال گزارش داد ، حدود دهها دادستان کل آمریكا به دنبال جمع آوری 26.4 میلیارد دلار از سه توزیع كننده عمده مواد مخدر و تولیدكننده مواد مخدر جانسون و جانسون (J&J) برای حل و فصل دادرسی مواد مخدر علیه بنگاه ها هستند.

براساس منابع آن ، ایالت ها از توزیع کنندگان 21.14 میلیارد دلار جمع آوری می کنند که شامل McKesson ، AmerisourceBergen و Cardinal Health و 5.28 میلیارد دلار از J&J است.

منابع گفتند كه ایالت نیویورك به دنبال مطالبه 165 میلیارد دلاری است و اینكه یك مقام رسمی اذعان كرده است كه ایالت ها احتمالاً واقعاً این رقم را پس نمی گیرند. یک محاکمه از نزدیک مواد افیونی که در ایالت نیویورک در برابر مک کسون ، جانسون و جانسون و دیگران مورد نظارت قرار گرفته بود ، به دلیل شیوع کووید 19 در ماه مارس به تعویق افتاد.

خبر مرتبط  چین برای سو Googleاستفاده احتمالی از بازار Android ، از Google تحقیق می کند - گزارش - اخبار تجاری RT

ادعای اصلی در دعاوی این است که سازندگان مواد مخدر ضمن کم کردن خطرات ، مزایای مواد افیونی را بیش از حد ارزیابی کردند ، در حالی که گفته می شود توزیع کنندگان نتوانسته اند پرچم گذاری کرده و جلوی سفارشات مشکوک را بگیرند.
همچنین در rt.com
جانسون و جانسون به دلیل ایجاد بحران مواد افیونی در اوکلاهما ، 57 میلیون دلار دست به مچ دست زدنداین شرکت ها ادعاهای مبنی بر مسئولیت ایجاد بحران بهداشت عمومی را تکذیب می کنند. آنها تلاش کرده اند که پزشکان را به دلیل تجویز بیش از حد داروها مقصر بدانند و ادعا کنند که تمام قوانین ایالتی و فدرال را رعایت کرده اند.

خبر مرتبط  روسیه در عرض 1 هفته 4.5 میلیارد دلار به ذخایر ارزی خود اضافه می کند - RT Business News

در همین حال ، براساس یک گزارش HHS ، در سال 2018 حدود 10.3 میلیون آمریکایی در سن 12 سالگی و بیش از مواد افیونی سوء استفاده شده اند. این تعداد شامل 9.9 میلیون نفر از تجاوز کنندگان ضد درد و 808،000 کاربر هروئین است.

https://www.youtube.com/watch؟v=KP-Vn2d6LWk

در یک مورد علامت افیونی که به محاکمه رفت ، یک قاضی اوکلاهما در اوت گذشته به جانسون و جانسون دستور داد تا مبلغ 572 میلیون دلار برای آن بپردازند “سلطان” نقش در ایجاد بحران مواد افیونی با فشار دادن قرص های درد و دروغ گفتن در مورد ایمنی آنها. “جانسون و جانسون ، با انگیزه و طمع و حرص و آز ، مسئول بیماری همه گیر مواد افیونی در کشور ما هستند ،” مایک هانتر ، دادستان کل اوکلاهما ، سپس گفت. این مبلغ در ماه نوامبر به 465 میلیون دلار کاهش یافت.

خبر مرتبط  چین بازار خود را برای عرضه کنندگان گوشت روسی بیشتر باز می کند - اخبار تجاری RT

اوکلاهوما ضمن تصمیم به شکایت از تولید کنندگان مواد مخدر به جای توزیع کنندگان ، علیه پوردو فارما ، که OxyContin را در سال 1996 اختراع کرده بود ، شکایت کرد. دادخواهی باعث شده بود که این شرکت در سپتامبر 2019 به ورشکستگی بپردازد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید