ایالات متحده ممکن است بیش از 100 شرکت چینی و روسی را با محدودیت تجاری به دلیل ادعای روابط نظامی مورد ضرب و شتم قرار دهد – گزارش – RT Business News

رویترز با استناد به پیش نویس سند ، دولت ترامپ در حال برنامه ریزی برای تعیین 89 نهاد چینی و 28 نهاد روسی به عنوان “کاربر نهایی نظامی” است که شرکت های آمریکایی را از تجارت با آنها محدود می کند.

در صورت انتشار این لیست ، تأمین کنندگان آمریکایی باید مجوزهای ویژه ای را برای صادرات اقلام مختلف به آن شرکت ها از دولت ایالات متحده دریافت کنند. گفته می شود این مورد در مورد همه موارد از نرم افزارهای رایانه ای مانند پردازش کلمه ، تجهیزات علمی مانند اسیلوسکوپ های دیجیتال و قطعات و اجزای هواپیما اعمال می شود.

در حالی که به دست آوردن چنین مجوزی از نظر تئوری امکان پذیر است ، این قانون که توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده تهیه شده است می گوید که برنامه های کاربردی برای معامله با شرکت هایی با عنوان “کاربران نهایی نظامی” بیشتر انکار می شوند. این نامگذاری قبلاً گسترش یافته بود و اکنون حتی شرکتهایی که عمدتاً به تجارت غیرنظامی متمرکز شده اند ، می توانند تحت تعریف اشخاص مشکوک به حمایت یا مشارکت در نگهداری یا تولید اقلام نظامی قرار گیرند.

خبر مرتبط  جوزف صفرا ، ثروتمندترین بانکدار جهان در 82 سالگی در برزیل درگذشت - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
عرضه IPO چینی در مبادلات ایالات متحده تحت ترامپ تسریع شد – گزارشدر حال حاضر این سند در مجموع 177 شرکت ، عمدتاً چینی را شامل می شود ، اما در نظر گرفته می شود “tranche اولیه” رویترز می گوید ، و می تواند بیشتر گسترش یابد. گفته می شود شرکت هایی مانند Commercial Aircraft Corp of China (COMAC) ، Aviation Industry Corporation of China (AVIC) و شرکت های تابعه آن و همچنین شرکت Irkut روسیه از جمله افرادی هستند که در این لیست ذکر شده اند.

این گزارش ممکن است برای تأمین کنندگان آمریکایی مانند جنرال الکتریک و هانیول اینترنشنال موانعی ایجاد کند ، زیرا آنها هم COMAC را تأمین می کنند و هم شرکت های مشترکی با AVIC دارند ، گزارش می دهد. با این حال ، تولیدکنندگان اروپایی می توانند از آن بهره مند شوند ، زیرا خریداران چینی ممکن است به جای محدود کردن صادرات ایالات متحده ، به آنها مراجعه کنند.

خبر مرتبط  سوئد تصویب کرون الکترونیکی را در میان رشد سریع معاملات بدون پول نقد در نظر می گیرد - RT Business News
همچنین در rt.com
“تهدید غیرمعمول و خارق العاده”: ترامپ هر “شرکت نظامی” چینی را از بازارهای اوراق بهادار ایالات متحده ممنوع می کندهر دو COMAC و Irkut در حال ساخت هواپیماهای هواپیمای باریک خود هستند که به عنوان رقبای مستقیم بوئینگ 737 MAX بدبخت شناخته می شود ، که پس از دو تصادف مرگبار که منجر به کشته شدن 346 نفر شد ، در سراسر جهان زمین گیر شد. در حالی که رگولاتور هواپیمایی آمریکا جت ها را برای پرواز دوباره پاکسازی کرده و اروپا آماده است تا به آنها چراغ سبز نشان دهد ، چین هنوز آماده لغو ممنوعیت پرواز نیست. این بدان معنی است که هواپیماهای یک بار پرفروش بوئینگ هنوز از بزرگترین بازار شرکت آمریکایی محدود شده اند.

خبر مرتبط  پکن بخش 1100 کیلومتری خط لوله گاز طبیعی روسیه - چین را راه اندازی کرد - RT Business News

روز دوشنبه ، وزارت خارجه چین محکم زد آخرین ابتکار عمل آمریكا ، گفت كه این امر ناقض رقابت در بازار و سیاست های تجاری بین المللی است.

محدودیت های جدید صادراتی می تواند تنش میان واشنگتن و پکن را در میان تعرفه های موجود و افزایش فشار بر شرکت های چینی بیشتر کند. در اوایل این ماه ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، یک فرمان اجرایی را منع کرد که مانع سرمایه گذاری آمریکایی ها به اصطلاح چینی می شود “شرکتهای نظامی”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید