ایالات متحده ممکن است با نزدیک شدن پروژه گاز به مرحله نهایی تحریم های جدید علیه Nord Stream 2 روسیه وارد کند – RT Business News

بنا بر گزارش ها ، سناتورهای آمریكایی به دنبال تحریم های اضافی برای خط لوله زیر آب Nord Stream 2 ، به منظور تحویل گاز روسیه به آلمان هستند ، زیرا تلاش های قبلی برای متوقف كردن پروژه 10 میلیارد دلاری ناكام بود.

رویترز با استناد به منابع گفته است که اقدامات جدید قرار است دوشنبه توسط مخالفان صوتی خط لوله – سناتورهای تد کروز ، یک جمهوری خواه و ژان شاهین ، دموکرات – معرفی شوند. در حالی که قانونگذاران در مورد این خبر که لایحه می تواند در اوایل هفته آینده روشن شود ، اظهار نظر نکرده اند ، کروز پیشتر گزارش قبلی را بازگو کرد و گفت سناتورها در حال بررسی آن هستند.

در حالی که هنوز مشخص نیست این دو سناتور که پشت لایحه قبلی که سال گذشته مانع برای Nord Stream 2 ایجاد کرده بود ، چه تدابیری را در ذهن داشته اند ، اعتقاد بر این است که آنها هر کشتی یا مالکی را که در تلاش برای اتمام پروژه است ، هدف قرار داده اند. سخنگوی کروز پیش از این گفته بود “همه گزینه ها روی میز هستند” برای متوقف کردن

خبر مرتبط  محموله های تلفنی 5G در چین شاهد رشد انفجاری است و سهم بیشتری از بازار تلفن های همراه را به دست می آورد - RT Business News
همچنین در rt.com
دادگاه اتحادیه اروپا شکایت Nord Stream 2 را رد کرد ، تأکید کرد که باید خط لوله گاز روسیه به اروپا را با رقبا به اشتراک بگذارددر یک یادداشت که روز پنجشنبه به روز شد ، سرویس تحقیقات کنگره (CRS) اعلام کرد که اعضای کنگره ممکن است از جمله اقدامات دیگر ، در پاسخ به ساخت یا استفاده از Nord Stream 2 ، تحریم های اضافی را در نظر بگیرند.

روسیه و شرکای آن در این پروژه از جمله آلمان بارها و بارها تلاشهای واشنگتن برای مسدود کردن آن را منفجر کرده اند. در اوایل این هفته ، آنگلا مرکل صدراعظم داشت “اختلاف نظر” به گزارش پولیتیکو ، در مباحث مختلف ، از جمله Nord Stream 2 ، در تماس با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا.

بیشتر بخوانید

خبر مرتبط  اتحادیه اروپا برای جلوگیری از ترک سایر کشورها ، Brexit را برای انگلستان سخت می کند ، اتحادیه تجارت آمریکایی انگلیس به Boom Bust گفت - RT Business News

مسکو تحریم های مربوط به این پروژه را یک مورد رقابت ناعادلانه و متناقض با قوانین بین المللی خوانده است. در اوایل این هفته ، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گفت هیچ تغییری در برنامه های Nord Stream 2 وجود ندارد.

در پایان سال گذشته ، کار بر روی بخش پایانی خط لوله در دریای بالتیک به دلیل مجازات های آمریکا به منظور مجازات کلیه شرکت های درگیر در ساخت دو خط لوله اصلی گاز روسیه ، Nord Stream 2 و TurkStream متوقف شد. تهدید کافی برای ترساندن شرکت لوله کشی سوئیس-هلندی Allseas بود که تقریباً بلافاصله با وجود یک دوره باد 30 روزه این پروژه را خدشه دار کرد.

این اقدام ممکن است به پایان برسد خط لوله ، اما روسیه متعهد شد که آن را به تنهایی به پایان برساند. یکی از گزینه ها استفاده از کشتی لوله کشی Akademik Cherskiy Gazprom است که این سفر طولانی را از خاور دور روسیه انجام داده و اخیراً وارد بندر موکران آلمان شده است. یکی دیگر از کشتی های روسی به نام Fortuna نیز در محل مستقر است.

خبر مرتبط  اقتصاد هند به شدت به دلیل فعالیت علل فلج کننده به شدت منعقد می شود - S&P - اخبار تجاری RT

در حالی که هر دو کشتی قادر به لوله‌گذاری لوله هستند ، اما اعتقاد بر این است که فقط آکادمیک چرشیکی از قابلیتهای فنی لازم برخوردار است. در حالی که Fortuna فاقد موقعیت دینامیکی لازم برای کار در کیلومترهای پایانی خط لوله در آبهای دانمارک است ، گزارش شده است که اپراتور Nord Stream 2 با ارسال آن به مأموریت با سایر کشتی ها ، جبران فقدان ویژگی را ارائه داده است.

پروژه Nord Stream 2 تاکنون 93 درصد تکمیل شده است. بعد از راه اندازی آن ، که برای پایان سال برنامه ریزی شده است ، Nord Stream 2 تا 55 میلیارد متر مکعب (bcm) گاز طبیعی در سال به اروپا عرضه می کند ، بالای 55 عدد از وزن قبلی که قبلاً از طریق Nord Stream 1 پمپ شده است هر ساله از آن زمان. 2011

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید