ایالات متحده سرمایه گذاران در پروژه های انرژی روسیه را تهدید می کند – RT Business News

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو به سرمایه گذاران هشدار داده است كه دو پروژه بزرگ خط لوله انتقال گاز روسیه ، Nord Stream 2 و TurkStream را خدشه دار كنند یا با تحریم های واشنگتن روبرو شوند.

پومپئو در سخنرانی روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: قرار است وزارت امور خارجه به روز شود CAATSA [Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act] گنجاندن Nord Stream 2 و خط دوم Turkstream 2 “ خطوط لوله این اقدام قرار است هرگونه سرمایه گذاری را در این پروژه ها در معرض خطر تحریم ها قرار دهد.

هشدار واضح است كه شركتها مبنی بر كمك و كمك به پروژه های نفوذ بدخیم روسیه قابل تحمل نیستند. اکنون خارج شوید یا عواقب آن را به خطر بیاندازید. “ او اخطار داد.

خبر مرتبط  طلا در مسیر صعود قله های همه ساله امسال - جانباز بازار فلزات گرانبها - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
بهانه ماهی؟ دانمارک می تواند از COD SPAWNING برای تأخیر در ساخت خط لوله گاز روسیه به اروپا استفاده کندخط لوله Nord Stream 2 در نزدیکی دریای بالتیک ، با کشتی هایی که می توانند کیلومترهای آخر خط لوله در حال حاضر در منطقه را پیدا کنند ، تهدید می شود. در اوایل ماه جاری ، تنظیم کننده انرژی دانمارک به اپراتور پروژه – Nord Stream 2 AG – اجازه داد تا از کشتی هایی با موقعیت لنگر استفاده کند ، و قوانین قبلی را گسترش داد که به آن امکان استفاده از کشتی های مجهز به یک سیستم موقعیت یابی پویا را می داد. بعد از اتمام زمان درخواست تجدید نظر ، ساخت و ساز می تواند ماه آینده از سر گرفته شود.

خبر مرتبط  انگلستان با بیش از 20٪ تولید ناخالص داخلی تولید ناخالص اقتصادی اروپا را رنج می برد - RT Business News

این پروژه ، با هدف تقویت منابع گاز روسیه به اروپا ، در پایان سال گذشته پس از تهدید تحریم های مشابه آمریکا متوقف شد. در آن زمان ، شرکت لوله کشی سوئیس و هلندی Allseas کشتی های خود را از این منطقه بیرون کشید و روسیه را مجبور کرد قسمت دیگر را به تنهایی به پایان برساند.
همچنین در rt.com
متشکرم ، بروکسل! اکنون لهستان می تواند خط لوله گاز خود را با هزینه مالیات دهندگان اتحادیه اروپا داشته باشدروسیه و آلمان که هر دو سرمایه گذاری زیادی در این پروژه به همراه سایر کشورهای اروپایی انجام داده اند ، بارها و بارها از آمریکا برای مداخله در این پروژه انتقاد کرده اند. در ماه ژوئن ، برلین گفت که تحریم های جدید علیه این پروژه خواهد بود “دخالت جدی در امنیت انرژی اروپا و حاکمیت اتحادیه اروپا.”

پروژه انرژی دیگر روسیه که توسط پومپئو ، TurkStream به آن اشاره شد ، در ژانویه رسماً به بهره برداری رسید. خط لوله گاز دو رشته ای با ظرفیت کلی 31.5 میلیارد متر مکعب است که یکی از آنها ترکیه و دیگری خط – که می تواند تحت محدودیت های ایالات متحده قرار بگیرد – انتقال گاز به جنوب و جنوب شرقی اروپا را تأمین می کند.

خبر مرتبط  غول های فناوری در حال صرف انرژی از ایرلند هستند - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید