ایالات متحده در لیست سیاه گروه مورچه Jack Ma’s در آخرین دور جنگ تجاری با چین قرار دارد – گزارش – RT Business News

به گزارش رویترز ، به نقل از دو نفر آشنا به این موضوع ، وزارت امور خارجه آمریکا پیشنهادی را برای دولت ترامپ برای افزودن گروه مورچه های چین به لیست سیاه تجارت ارائه داده است.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که شرکت فناوری مالی برای عمومی شدن آماده می شود. اگر در لیست سیاه قرار گیرد ، می تواند سرمایه گذاران آمریکایی را از شرکت در عرضه اولیه (IPO) منصرف کند. هفته گذشته ، سناتور مارکو روبیو (R-Fla) ، که با موفقیت از دولت رئیس جمهور دونالد ترامپ خواست تا تحقیقات در مورد شرکت های چینی را دنبال کند ، از دولت خواست تا گزینه های موجود برای تأخیر در IPO مورچه را بررسی کند. ارزش لیست دوگانه در شانگهای و هنگ کنگ می تواند تا 35 میلیارد دلار رکورد داشته باشد.

خبر مرتبط  جریان نفت خام از عربستان سعودی به آمریکا به صفر رسیده است - RT Business News

طبق گفته سخنگوی شرکت ، برنامه پرداخت Ant’s Alipay در حال حاضر برای کاربران آمریکایی در ایالات متحده در دسترس نیست. با این حال ، مقامات دولت ترامپ می ترسند که دولت چین بتواند به داده های حساس بانکی کاربران آینده ایالات متحده دسترسی پیدا کند.

لیست موجودیت ایالات متحده فروش تجهیزات با تکنولوژی پیشرفته به شرکت های لیست سیاه را برای شرکت های آمریکایی دشوار می کند. در ماه مه سال 2019 ، دولت ترامپ غول مخابرات چینی هواوی را در لیست سیاه قرار داد و آن را تهدیدی برای امنیت ملی خواند.

خبر مرتبط  سیتی گروپ هشدار می دهد که دلار آمریکا اگر بیدن رئیس جمهور شود ، احتمالاً بیشتر ضعیف می شود - RT Business News
همچنین در rt.com
اقتصاددان به بوم بوست گفت: حملات سیاسی به هواوی نشان می دهد ایالات متحده و انگلیس می خواهند دیوار آهنی دیجیتال در سراسر جهان برپا کنند.مورچه غالب شرکت پرداخت تلفن همراه در چین است که از طریق برنامه های تلفن همراه خدمات وام ، پرداخت ، بیمه و مدیریت دارایی را ارائه می دهد. این 33 درصد متعلق به علی بابا است و توسط جک ما بنیانگذار علی بابا کنترل می شود.

خبر مرتبط  ایالات متحده با تعرفه های 2018 چین ، قوانین WTO - قوانین تجارت را نقض کرد - اما موفق باشید که آن را اجرا کنید - RT Business News

مانند پلتفرم Tencent’s WeChat ، Ant’s Alipay عمدتا توسط شهروندان چینی با حساب های ارزی رنمینبی استفاده می شود. بیشتر تعاملات این کشور با ایالات متحده با بازرگانانی است که از مسافران و مشاغل چینی در این کشور هزینه پرداخت می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید