ایالات متحده در حال ضرب و شتم درام های جنگ تجاری برای حذف زنجیره های تامین از چین – RT Business News

ایالات متحده می خواهد در میان افزایش تنش بین دو قدرت ، وابستگی صنعتی و تأمین کننده چین را تأمین کند. با این وجود همه هوس ندارند که وسط ردیف قبلی کیف های خود را بسته بندی کرده و بازار پر سود چین را ترک کنند.

دولت ترامپ مدتهاست که شرکت های آمریکایی را مجبور به بازگشت به خاک ایالات متحده می کند ، به ویژه هنگامی که تنش های تجاری بین دو بزرگترین اقتصاد جهانی در حال شعله ور بود. اکنون ایالات متحده دوباره شعارهای جنگ تجاری را دوباره زنده کرده است.

بیشتر بخوانید

“ما روی آن کار کرده ایم [reducing the reliance of our supply chains in China] در طول چند سال گذشته ، اما ما اکنون این طرح را با شارژ توربو در دست داریم. “ کیت کراچ ، معاون وزیر رشد ، انرژی و محیط زیست در وزارت خارجه ایالات متحده به رویترز گفت.

کراچ و سایر مقامات به آژانس گفتند که برخی از تولیدات مهم و ضروری باید از کشور خارج شود و دولت ممکن است به زودی در این زمینه گام بردارد. به غیر از گزینه های به ظاهر مورد علاقه ایالات متحده برای تعرفه ها و تحریم ها ، این برنامه ها می تواند شامل مشوق های مالیاتی و یارانه های تجدید درآمد احتمالی و همچنین روابط نزدیک تر با تایوان باشد – حرکتی که همواره پکن را عصبانی کرده است.

خبر مرتبط  بدترین بحران برای اقتصاد ویران شده Covid هند - صنعت تجارت - اخبار کسب و کار RT

واشنگتن همچنین در تلاش است تا آنچه را كه یكی از مقامات “شبکه سعادت اقتصادی” نامیده می شود و شامل شركت ها و گروه هایی از برخی از افراد است ، اقدام كند. “شرکای قابل اعتماد” شبکه تنظیم شده است تا استانداردهای مشابه را به اشتراک بگذارد “در مورد همه چیز ، از دیجیتال ، انرژی و زیرساختها گرفته تا تحقیقات ، ، آموزش و .”

نقش حیاتی چین در زنجیره های عرضه جهانی در میان همه گیر کرونا ویروس به شدت احساس می شود ، زیرا بسیاری از غول های بین المللی – از فناوری گرفته تا صنایع اتومبیل – وابسته به این کشور هستند. براساس یکی از آخرین نظرسنجی های انجام شده توسط اتاق بازرگانی آمریکا در چین و سازمان خواهر آن در شانگهای ، این بیماری همه شرکت های آمریکایی را وادار کرده است که حداقل حداقل جابجایی جزئی و تغییر استراتژی زنجیره تأمین را جدی بررسی کنند. با این حال ، اکثر شرکت ها گفتند که شیوع این بیماری آنها را وادار به عقب گرداندن چین می کند.

خبر مرتبط  هند بیش از 1 میلیارد دلار مشوق نقدی برای هر سازنده تراشه در کشور در نظر گرفته است - رسانه - RT Business News

با این وجود ، یکی از “شاهین چین” به رویترز گفت که ویروس همانند آن “طوفان کامل” ایجاد کرده است “همه نگرانی های مردم در مورد تجارت با چین متبلور شده است” و خسارات ناشی از Covid-19 سود احتمالی را به خود اختصاص داده است.
همچنین در rt.com
“بدون خروج گسترده”: بیشتر شرکت های آمریکایی نمی خواهند فعالیت های خود را در چین به دلیل همه گیر شدن انجام دهندهنگامی که جنگ تجاری سال گذشته هیچ نشانه ای از سقوط نشان نداد و ایالات متحده و چین هنوز هم با تعرفه به یکدیگر ضربه می زدند ، نظرسنجی دیگر AmCham نشان داد که اقدامات تنبیهی به صدمه زدن به مشاغل آمریکایی که در چین فعالیت می کنند آسیب رسانده است. در حالی که بیش از چهل درصد از 250 پاسخ دهندگان بودند “در نظر گرفتن یا نقل مکان کرده اند” حدود 35 درصد از شرکتها از مراکز تولید خارج از چین می گویند که ترجیح می دهند در چین سرچشمه گرفته و بازار داخلی را هدف قرار دهند. کمتر از شش درصد می خواستند کار خود را به ایالات متحده منتقل کنند.

خبر مرتبط  آیا کارمندان "یقه های سگ" که وزوز می کنند لوازم جانبی جدید محل کار در ویروس کرونا هستند؟ بوم بوست می فهمد - اخبار کسب و کار RT

هزینه های عظیم جابجایی را – که کاخ سفید اخیراً متعهد شده است در صورت تأمین یک شرکت آمریکایی تصمیم به خدشه دار کردن چین – بگذارد ، کنار بگذارید – یک مانع عظیم دیگر در این طرح وجود دارد. چین هنوز هم برترین تولید کننده فلزات خاکی کمیاب در جهان است – گروهی از عناصر حیاتی برای تولید دستگاه های متعدد ، از تلفن های همراه تا تجهیزات پیشرفته نظامی. اگر تمام تولیدات از چین منتقل شود ، می تواند صادرات این مواد را ممنوع کند. سال گذشته رسانه های چینی گفتند که این گزینه توسط پکن مورد آزمایش قرار گرفته است و در صورت تشدید تنش های جنگ تجاری ، می توان دوباره اقدامات جدی را در نظر گرفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید