ایالات متحده در حال از دست دادن جنگ فناوری انرژی علیه چین است – RT Business News

گزارش جدیدی از بانک آمریكا نشان داده است كه چین در استفاده از فناوری انرژی های تجدیدپذیر از آمریكا بسیار سبقت گرفته است در حالیكه در انحصار مواد خاك کمیاب مورد نیاز كه اغلب برای ساخت سیستم های انرژی تمیز مورد نیاز هستند ، انحصارطلب می شود.

برای سالها ، ایالات متحده و چین بر سر تکنولوژی ، و بازارهای سرمایه جنگ کرده اند. تنش ها بین اقتصادهای برجسته جهان در دوره ریاست جمهوری ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، به تب و تاب منجر شد و منجر به تشدید تعرفه ها و محدودیت های تجاری شد.

اما اکنون ، یک افشاگری جدید واشنگتن دوباره سر خود را خراشیده خواهد کرد: چین هزینه های بسیار زیادی در زمینه تحقیق و توسعه انرژی های تجدیدپذیر از ایالات متحده داشته است.
همچنین در rt.com
چین بزرگترین برنده رونق تجدیدپذیرهای ایالات متحده استبر اساس داده های BNEF که بانک آمریکا در گزارش اخیر خود به آن استناد کرده است ، به ازای هر دلاری که ایالات متحده بین سال های 2010 و 2020 برای تحقیق در مورد انرژی های تجدیدپذیر هزینه کرده است ، چین دو دلار هزینه کرده است و به همین دلیل سرمایه گذار اصلی در انرژی های تجدیدپذیر در سراسر جهان است.

BofA می گوید در این جنگ آب و هوایی جدید ، چین امیدوار است كه در سلطه زنجیره تأمین ، تعرفه های تجاری مرتبط با كربن و سیاست های تولید داخلی متمركز شود.

برتری جهانی

به گفته BofA ، این فقط نیاز به کاهش اثر تغییرات آب و هوایی نیست. در واقع بزرگترین عامل تحریک کننده کاملاً متفاوت است: دستیابی به استقلال انرژی و برتری جهانی.

ادامه مطلب

“این فقط نجات کره زمین نیست. ما معتقدیم استراتژی های آب و هوایی راهی برای برتری جهانی را ارائه می دهند ، زیرا موارد بیشتری در اینجا در معرض خطر است: تأثیر اقتصادی آب و هوا می تواند به 69 تریلیون دلار در این قرن برسد و سرمایه گذاری انتقال انرژی نیاز به افزایش تا 4 تریلیون دلار در سال است. استقلال انرژی و کنترل زنجیره تأمین نیز با توازن ژئوپلیتیکی قدرت که با اوج نفت در سال 2030 مرتبط است ، در معرض خطر است.

به گفته هری برادمن ، مدیر عامل و رئیس بازارهای در حال ظهور و اقدامات CFIUS در گروه تحقیقاتی برکلی ، “ما در بین کشورهای دموکراتیک که در زمینه سرمایه گذاری و تجارت همکاری می کنند واقعاً خوب عمل کرده ایم ، اما در تحقیق و توسعه کار بسیار ضعیفی انجام داده ایم و این جایی است که چین صریحاً یک تهدید رقابتی بزرگ و بالقوه یک تهدید اقتصادی ، و شاید ژئوپلیتیک بزرگ است” او گفت.

استقلال انرژی

از زمان رئیس جمهور جیمی کارتر و بحران نفتی دهه 1970 ، ایالات متحده بی وقفه مدینه فاضله استقلال انرژی را دنبال کرده است. اما بحران های مداوم نفت ، شوک های شدید قیمت نفت و تغییر جهانی به سمت انرژی پاک باعث شده است که واشنگتن هرگز تنها با اتکا به سوخت های فسیلی به استقلال واقعی انرژی دست پیدا نکند.

خبر مرتبط  بوم بوست هنگام پرتاب ماهواره 1G 6G جهان به مدار ، مسابقه فضایی چین را مشاهده می کند - RT Business News

در واقع ، اکثریت آمریکایی ها معتقدند که دولت باید چنین کند “… تمرکز بر توسعه منابع جایگزین انرژی بیش از گسترش منابع سوخت فسیلی” در تلاش برای کاهش تغییرات آب و هوایی.

اما همانطور که حرکت به سمت انرژی های پاک و تجدیدپذیر حرکت جدی پیدا می کند ، اکنون ایالات متحده با معمای دیگری روبرو شده است: این کشور تقریباً به دلیل مواد معدنی مورد استفاده برای ساخت سیستم های انرژی پاک به چین کاملاً وابسته است.
همچنین در rt.com
جداسازی کامل از چین می تواند صدها میلیارد از اقتصاد را از بین ببرد – اتاق بازرگانی ایالات متحدهچین یک انحصار خاکی کمیاب است و 80٪ عناصر خاکی کمیاب (REE) را که ایالات متحده برای تولید صفحات خورشیدی ، آسیاب بادی ، باتری ماشین الکتریکی ، تلفن های همراه ، رایانه ها ، سیستم های دفاع ملی ، تجهیزات پزشکی و حتی در روغن و فن آوری های گاز

به ویژه با تنش های تجاری بی پایان بین دو ملت ، این کشور به ویژه به وضعیت ناخوشایند تبدیل می شود. در واقع ، تمام آنچه که طول کشید فقط یک بازدید ساده از رئیس جمهور چین در اوج جنگ تجاری سال گذشته به یک کارخانه مبهم بود تا شبح پکن در قطع تأمین مواد حیاتی به ایالات متحده و به طور بالقوه فلج کردن صنایع بزرگ منجر شود.

بعلاوه ، ایالات متحده به لطف Biden’s Green Deal به شدت احساس غرق شدن چین در صنعت را دارد.

بستگی به چین دارد

مواد معدنی خاکی کمیاب ، همچنین به عنوان شناخته شده است “ویتامین های شیمی، گروهی از عناصر مورد استفاده در ساخت طیف وسیعی از تجهیزات در مقادیر کم برای تولید اثرات قدرتمند سلامتی هستند. این مواد معدنی به طور گسترده ای در تلفن های هوشمند ، باتری ها ، توربین ها ، لیزرها ، اسلحه های الکترومغناطیسی ، موشک ها ، سنسورهای پیشرفته سلاح ، فناوری مخفی کاری و فن آوری گیربکس استفاده می شود. به عنوان مثال ، از لانتانیم در تجهیزات نورپردازی و لنزهای دوربین استفاده می شود. نئودیمیم در خودروهای هیبریدی ؛ پرازودیمیم در موتورهای هواپیما ؛ یوروپیوم در راکتورهای هسته ای و گادولینیوم در MRI و اشعه X. تصفیه کننده های روغن همچنین از کاتالیزورهای خاکی کمیاب برای فرآوری نفت خام به سوخت بنزین و جت استفاده می کنند.

ادامه مطلبفلزات خاکی کمیاب چیست و چرا آنها

چین طی دهه گذشته بیش از 90٪ از عرضه این عناصر مهم در جهان را تولید کرده است ، اگرچه سهم این کشور در سال گذشته به 71.4٪ کاهش یافته است.

خبر مرتبط  سهام ایالات متحده در حالی شکست می خورد که داو 620 امتیاز کاهش یافت و "Reddit Rebellion" همچنان به افزایش گسترده سهام GameStop منجر شد - RT Business News

در سال 2018 ، سازمان زمین شناسی ایالات متحده 35 ماده معدنی مهم برای اقتصاد کشور و امنیت ملی را شناسایی کرد. آمریکا به شدت به واردات این مواد معدنی وابسته است و کمتر از یک دهم منابع جهان را تولید می کند و نیمی از مصرف را وارد می کند. این به وضوح زیر شکم نرم ایالات متحده را برجسته می کند.

و تسلط چین ممکن است فقط روند رو به جلو را افزایش دهد.

پیش بینی می شود صنعت جهانی REE تقریباً دو برابر شود و از 8.1 میلیارد دلار در سال 2018 به 14.4 میلیارد دلار در سال 2025 افزایش یابد ، زیرا تقاضا برای تجهیزات الکترونیکی ، تلفن های همراه و میکرو تراشه ها به شدت افزایش می یابد. بایدن این رشد وحشی را پیش بینی می کند و متعهد شده است تا 50000 ایستگاه شارژ EV جدید را از تعداد فعلی 26،000 در ایالات متحده نصب کند.

در بازی خودش چین را شکست داد

اما کنترل چین بر REE لزوماً ممکن نیست “یک آس در دست پکن” “ همانطور که یک بار گلوبال تایمز ادعا کرد. برعکس ، ایالات متحده واقعاً در موقعیتی قدرتمند است که می تواند کنترل صنعت بر چین را خنثی کند و به سمت استقلال زمین کمیاب حرکت کند.

بایدن این چالش و فرصت را به وضوح می شناسد و متعهد شده است كه از اكتشافات بیشتر لیتیوم ، مس ، نیكل و خاك های نادر ، در میان سایر مواد معدنی ، برای اطمینان از تأمین منابع داخلی مواد معدنی حیاتی برای صفحات خورشیدی ، توربین های بادی و وسایل نقلیه الكتریكی حمایت كند.

در واقع ، دولت ایالات متحده تلاش های خود را برای گسترش تحقیق و توسعه مواد معدنی داخلی افزایش داده است.
همچنین در rt.com
گزارش ها حاکی است که چین ممکن است “ممنوعیت صادرات زمین های نادر” علیه صنایع دفاعی ایالات متحده “گزینه هسته ای” اعمال کندبه عنوان مثال ، قانون دو جانبه Reclaiming American Rare Earths (RARE) که در سپتامبر در مجلس ارائه شد ، چارچوبی جامع از مشوق های مالیاتی را برای تشویق سرمایه گذاری بیشتر در معدن و تولید REE مستقر در ایالات متحده ارائه می دهد. در همین حال ، ده ها شرکت و استارتاپ از آلاسکا تا تگزاس در حال توسعه استخراج معدن هستند ، در حالی که سایتی در کلرادو به عنوان اولین مرکز غیر چین برای تصفیه سنگ معادن کمیاب شناخته می شود.

ایالات متحده نیز دقیقاً در منابع REE کم ندارد. به عنوان مثال ، کوهی در وایومینگ به نام Bear Lodge حدود 18 میلیون تن REE را در خود جای داده است که برای تأمین کشور برای سالها کافی است.

اگر فشار وارد شود و پکن به طور ناگهانی صادرات REE به ایالات متحده را ممنوع کند ، ممکن است آمریکا با ایجاد یک زنجیره تأمین جدید در خارج از چین درست مانند ژاپن که یک دهه قبل سرنوشت مشابهی برای این کشور رقم زد ، مقابله کند.

خبر مرتبط  بیکاری ایالات متحده ممکن است تا 40 میلیون باشد

یا می توانیم به راحتی بازیافت بیشتری را شروع کنیم.

ادامه مطلبکریس فنتون به کیزر ریپورت گفت

در حال حاضر ، فقط حدود 1٪ از REE در پایان چرخه عمر خود از محصولات نهایی بازیافت می شود.

با این وجود ، پتانسیل بازیافت زمین های کمیاب بسیار زیاد است.

یک مقاله در سال 2013 می گوید که صرفاً افزایش میزان جمع آوری باتری ها ، لامپ ها و آهن ربا می تواند میزان بازیافت REE را از یک درصد به 20-40 درصد بهبود بخشد. این مقدار تا 5٪ از تولید جهانی معدن REE یا تقریباً نیمی از تولید سالانه معدن ایالات متحده را تشکیل می دهد. اما می توانستیم حتی بهتر هم عمل کنیم. همانطور که سیمون جویت ، استادیار گروه علوم زمین UNLV ، به ArsTechnica گفته است ، بسته به میزان پذیرش فناوری هایی مانند EV ، بیش از 40٪ از REE می تواند بازیافت شود.

اگر انصاف داشته باشیم ، بازیافت آن مقدار از زمین های کمیاب قدم زدن در پارک نخواهد بود.

انواع متنوعی از وسایل الکترونیکی که در حال بازیافت هستند لزوماً به اندازه کافی زمین های نادر و به نسبت مناسب برای سودآوری بازیافت این عناصر را شامل نمی شوند. در بسیاری از موارد ، تولیدکنندگان معمولاً مسئولیتی در قبال اجرای عملیات بازیافت ندارند ، به این معنی که حتی ممکن است محرمانه نباشند که کدام یک از اجزای سازنده چه مواد هستند.

در اینجا ، صنعت REE ایالات متحده نیاز به گرفتن برگ از اروپا دارد.

زباله های تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی اتحادیه اروپا از طریق WEEE از تولیدکنندگان دستگاه های الکترونیکی خواسته است تا نه تنها بازیافت آن وسایل را تأمین مالی یا انجام دهند بلکه از فروشندگان نیز مجبور به ارائه رایگان جمع آوری زباله های الکترونیکی هستند.

اما در نهایت ، ممکن است همه اینها به اراده سیاسی منجر شود – یا فقدان آن.

روند صدور مجوز در ایالات متحده به طرز مضحکی طولانی است و می تواند سه دهه طول بکشد در مقایسه با فقط دو سال در کشورهایی مانند استرالیا و کانادا. پیمایش در یک میدان مین نظارتی از قوانین هزارتوی ، محلی ، ایالتی و فدرال ، شرکت های معدنی ایالات متحده را در مقایسه با رقبای چینی خود خفه می کند.

اما با توجه به تحرکات اخیر دو حزب در صنعت ، قانون گذاران امیدوارند بتوانند فراتر از خطوط حزب و وابستگی ها به این حزب نگاه کنند و یک راه حل مناسب به دست آورند.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com