ایالات متحده تهدید به تحریم شرکت های اروپایی که روی خط لوله Nord Stream 2 روسیه کار می کنند – RT Business News

گفته می شود دولت معزول دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، در حال آماده سازی دور آخر مجازات ها علیه Nord Stream 2 ، خط لوله گاز طبیعی است كه روسیه و آلمان را به هم متصل خواهد كرد.

در اوایل ماه جاری ، گزارش شده است که واشنگتن به شرکت های اروپایی مظنون به مشارکت در ساخت خط لوله گاز هشدار داده است که با خطر تحریم مواجه هستند.

“ما در تلاش هستیم تا شرکت ها را از این خطر آگاه کنیم و از آنها می خواهیم که خود را کنار بگذارند [of the project] قبل از اینکه خیلی دیر شود،” یک منبع دولت ایالات متحده به شرط ناشناس ماندن به رویترز گفت.

انتظار می رود در اوایل این هفته ، وزارت امور خارجه ایالات متحده لیستی از مشاغل تجاری را که ممکن است تحت اقدامات تنبیهی برای کار بر روی خط لوله قرار گیرند ، فاش کند. گزارش ها حاکی از آن است که شرکت هایی که بیمه ارائه می دهند ، کمک به ایجاد خط لوله زیر آب و تأیید تجهیزات ساختمانی پروژه ، شامل می شوند.

خبر مرتبط  گردشگری جهانی تقریباً 200 میلیارد دلار در طول قفل شدن کورو ویروس از دست داد - UN - RT Business News
همچنین در rt.com
آلمان ممکن است صندوق ویژه ای برای جلوگیری از Nord Stream 2 روسیه در برابر تحریم های گسترده ایالات متحده ایجاد کنددر ماه دسامبر ، كنگره آمریكا بسته جدیدی از تحریم ها را علیه این طرح تصویب كرد. این اقدامات بنگاه های ارائه دهنده بیمه و تأیید کارهای لازم برای تکمیل خط لوله را تحت تأثیر قرار داد. شرکتهایی که مشغول نوسازی و نصب تجهیزات جوشکاری روی شناورهای درگیر در کارهای ساختمانی هستند نیز مجازاتهایی دارند که از اول ژانویه لازم الاجرا شد.

خبر مرتبط  روسیه بیش از 200 میلیارد دلار برای مبارزه با فقر سرمایه گذاری خواهد کرد - RT Business News

در ماه نوامبر ، گواهی دهنده نروژی Det Norske Veritas-Germanischer Lloyd پروژه را تحت تهدید تحریم های ایالات متحده بیرون کشید.

این خط لوله توسط شرکت تابعه گازپروم Nord Stream 2 AG و با همکاری نزدیک با چندین گرایش انرژی اروپایی در حال ساخت است. مسیر گاز ، که از زیر دریای بالتیک عبور می کند ، قرار است ظرفیت خط لوله موجود 55 میلیارد متر مکعب سالانه از طریق دو خط 1.2 کیلومتری را دو برابر کند. این خط لوله از طریق مناطق دریایی روسیه ، فنلاند ، سوئد و دانمارک به آلمان می رود.
همچنین در rt.com
شرکت نروژی در معرض تهدید تحریم های آمریکا به Nord Stream 2 پشت می کندخبر مرتبط  هواپیمای حامل پرچم مالت 80 تن خلبانان را پس از شکست در مذاکرات در میان بحران کورو ویروس آتش گرفت - RT Business News

این پروژه از سوی کاخ سفید مورد انتقاد قرار گرفته است و ضمن آنکه مسکو را به انحصار در بازار انرژی اروپا متهم کرده است ، اتحادیه اروپا را در مورد اتكای بیش از حد به منابع انرژی روسیه هشدار داده است.

در تلاش برای افزایش فروش گاز مایع ایالات متحده به اروپا ، واشنگتن دستورالعمل های ویژه ای را برای قانون حفاظت از امنیت انرژی اروپا (PEESA) ارائه داد ، که وزارت امور خارجه را قادر می سازد تحریم هایی را علیه هر شرکت همکاری با پروژه انرژی اعمال کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید