ایالات متحده تلاش می کند هواوی را از توسعه شبکه 5G برزیل خارج کند – RT Business News

برزیل به آخرین میدان نبرد در جنگ فناوری ایالات متحده علیه پکن تبدیل شده است ، دولت ترامپ به این کشور آمریکای جنوبی پیشنهاد می دهد بودجه سودآوری داشته باشد تا هنگام توسعه شبکه های 5G خود از Huawei چین دور شود.

روز سه شنبه ، یک هیئت آمریکایی به سرپرستی مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین طی یک سفر چهار روزه به این کشور ، توافق نامه جدیدی را با برزیل امضا کرد. به گفته اوبراین ، این معامله با حمایت بانک صادرات و واردات ایالات متحده (EXIM) با هدف تقویت همکاری اقتصادی بین دو طرف و ارتقا exports صادرات ایالات متحده در بخشهای مختلف ، به ویژه در زمینه ارتباطات از راه دور و 5G انجام می شود.

“بر اساس این توافق نامه ، EXIM و برزیل توافق می کنند تا فرصت های بالقوه برای تأمین مالی EXIM را در یک مقدار کل تا 1 میلیارد دلار کشف و شناسایی کنند.” EXIM در بیانیه ای گفت.

خبر مرتبط  ایالت های ایالات متحده به دنبال ایجاد میلیارد دلار از مواد مخدر "KINGPIN" جانسون و جانسون و توزیع کنندگان آن به دلیل ایجاد بحران مواد افیونی - RT Business News
همچنین در rt.com
هواوی چین امیدوار است که در میان فشارهای تحریم های آمریکا بتواند شبکه های 5G اروپا را حفظ کنددر حالی که از شرکت مخابراتی چینی Huawei به طور مستقیم در این بیانیه نام برده نشده است ، گزارش شده است که مقامات آمریکایی گفته اند که این پول برای تأمین بودجه خرید تجهیزات شرکت های برزیلی از رقبای هواوی بوده است.

سفارت چین در برزیل سریعاً این اقدام را محکوم کرد و واشنگتن را به جستجوی شبکه متهم کرد “انحصار” هنگام راه اندازی “حملات افترا” در برابر هواوی و فناوری 5G آن است.

واشنگتن ادعا می کند هواوی تهدیدی برای امنیت ملی است و این شرکت را به تحویل داده های کاربر به پکن متهم می کند. این شرکت چینی بارها این اتهام را رد کرده است. ایالات متحده این شرکت را در لیست سیاه قرار داد و تلاش کرد متحدان خود را متقاعد کند تا از این الگو پیروی کنند ، به ویژه هنگامی که صحبت از توسعه شبکه های فوق سریع نسل بعدی می شود.

خبر مرتبط  نقض گفتار آزاد بایر؟ Boom Bust بررسی می کند که چرا کالیفرنیا برچسب های هشدار دهنده سرطان را برای قاتل علف های هرزگرد Roundup مسدود کرده است - RT Business News
همچنین در rt.com
Huawei چین با افزایش سرمایه گذاری در روسیه به سرکوب ایالات متحده پاسخ می دهدبرزیل یکی از اقتصادهای پیشرو در آمریکای لاتین است و از دست دادن چنین بازار پرسودی می تواند ضربه بزرگ دیگری برای هواوی باشد. در اوایل سال جاری ، انگلیس ، که در ابتدا قصد نداشت هوآوی را از بازار خارج کند ، گفت این شرکت از شبکه های 5G خود ممنوع است. روز سه شنبه ، سوئد آخرین کشوری بود که علیه نقش Huawei در توسعه 5G آن تصمیم گرفت.

خبر مرتبط  ایالات متحده برای جلوگیری از Nord Stream 2 ، حاکمیت اروپا را زیر پا می گذارد ، اتحادیه اروپا باید به عقب بجنگد - نماینده آلمان در RT - RT Business News

چین بزرگترین شریک تجاری برزیل است که عمده صادرات این کشور را به خود اختصاص داده است. با این حال ، روابط بین دو ملت از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور برزیل ، ژایر بولسونارو ، در سال 2019 تیره تر شده است. پیش از این گزارش شده بود که رئیس جمهور در حال بررسی ممنوعیت استفاده از تجهیزات هواوی در شبکه 5G آینده برزیل است.

چین اشاره کرده است که تصمیم برزیل در مورد Huawei می تواند در اعتبار تجاری کشور تأثیر بگذارد. “آنچه در معرض خطر است این است که آیا کشوری می تواند قوانین بازار را بر اساس گشودگی ، بی طرفی و عدم تبعیض برای همه شرکت ها تنظیم کند؟” یانگ وانمینگ ، سفیر چین در برزیل گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید