ایالات متحده تعرفه کالاهای لوکس فرانسه را بیش از مالیات برای غول های فناوری دره سیلیکون به حالت تعلیق درآورد – RT Business News

واشنگتن از طرح ضربه زدن به 1.3 میلیارد دلار محصولات فرانسوی با تعرفه های جدید عقب نشینی کرده است. هدف این عوارض به تلافی تلاش فرانسه برای افزایش مالیات برای غول های فناوری آمریکایی بود.

قرار بود مالیات 25 درصدی ، کالاهای فرانسوی مانند کیف دستی ، مواد آرایشی و صابونی را هدف قرار دهد ، از روز چهارشنبه اجرایی شود. با این حال ، دفتر نماینده بازرگانی ایالات متحده آخرین چرخش را انجام داد و روز پنجشنبه اعلام کرد که مجازات اجرا نخواهد شد.

مذاکره کننده ارشد تجارت توضیح داد که تعلیق اعمال می شود “با توجه به تحقیقات در حال انجام” مالیات خدمات دیجیتال مشابه (DST) که در 10 کشور دیگر در نظر گرفته شده یا تصویب شده است. USTR معتقد است که این اقدام باعث پاسخگویی هماهنگ در تمام تحقیقات در حال انجام می شود.

خبر مرتبط  سقوط روغن Covid-19 دوران نقاهت متفاوت است ، اما بازیابی V شکل بعید است - RT Business News
همچنین در rt.com
تعرفه های ایالات متحده از هر نظر “ضد مثمر” است و اروپا باید پاسخ دهد – ایرباساین تصمیم در هفته های آخر ریاست جمهوری دونالد ترامپ گرفته شده است. دولت ترامپ در پاسخ به مالیات خدمات دیجیتال فرانسه ، تعرفه ها را در ژوئیه 2020 اعلام کرد ، که به اعتقاد او چنین است “ناعادلانه” مواردی مانند Google ، Amazon ، Facebook و Apple را هدف قرار می دهد.

خبر مرتبط  صنعت نفت لیبی فورس ماژور در بزرگترین میدان نفتی خود را - RT Business News

ضمن استقبال از این تصمیم ، اتحادیه اروپا که خود در تلاش است زمینه های مشترکی را در مورد مالیات غول های فناوری پیدا کند ، خاطرنشان کرد که همه این اقدامات باید از طریق سازمان تجارت جهانی (WTO) حل شود. والدیس دومبروفسکی ، معاون رئیس اتحادیه اروپا نیز در یک توییت هشدار داد که بروکسل چنین است “اگر ایالات متحده به طور یک جانبه این اقدامات تجاری را اعمال کند ، آماده بررسی همه گزینه ها است” اما هنوز امیدوار است که “راه حل جهانی به موقع برای مالیات عادلانه بخش دیجیتال.”
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا Big Tech را مجبور به پولیس به اینترنت می کند یا با جریمه های زیادی روبرو می شود – گزارشخبر مرتبط  آیا ترامپ واقعاً می تواند اعتبار رشد اقتصادی ایالات متحده را قبل از بیماری همه گیر تأمین کند؟ RT's Boom Bust متوجه می شود - اخبار کسب و کار RT

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید