ایالات متحده با کمک به خراب شدن روابط با چین ، بودجه معدنچیان نادر زمین را از سر می گیرد – گزارش – RT Business News

بنا بر گزارش ها ، پنتاگون تصمیم گرفته است حمایت از دو پروژه پردازش مواد معدنی خاکی کمیاب را از سر بگیرد و وابستگی ایالات متحده از تأمین کننده اصلی مواد اولیه حیاتی ، چین را کاهش دهد ، زیرا تنش ها میان دو کشور افزایش می یابد.

شرکت لیناس استرالیا ، بزرگترین معدنچی خاکی کمیاب جهان در خارج از چین و رقیب آمریکایی آن ، MP Material ، در ماه آوریل کمکهای مالی جدائی زمین در تگزاس و کالیفرنیا از ارتش آمریکا دریافت کرد. با این حال ، این بودجه به سرعت در معرض دید قرار گرفت ، زیرا سناتورها خواستار حمایت از فقط پروژه های زمین نادر ایالات متحده بودند. در همان زمان ، وزارت انرژی ایالات متحده ابراز نگرانی از نفوذ پکن در MP Material ، به عنوان یک شرکت چینی سهم اقلیت دارد.

به گزارش رویترز ، پس از ماهها تحقیق تکمیلی توسط شخص ثالث ، وزارت دفاع تصمیم گرفت تا بودجه پروژه ها را از سر بگیرد. براساس اسناد مورخ 10 ژوئیه ، این بررسی نتیجه گرفت که روند اعطای جایزه به طور عادلانه دنبال شده است. مشخص نیست که شرکتها تحت این برنامه چقدر پول دریافت می کنند.

خبر مرتبط  روسیه ممکن است از شکاف تجاری بین چین و استرالیا سود ببرد - RT Business News

زمینهای نادر گروهی از عناصر حیاتی برای تولید دستگاههای متعدد ، از تلفنهای همراه تا تجهیزات پیشرفته نظامی است. همانطور که برای سایر نقاط جهان نیز وجود دارد ، ایالات متحده به دلیل داشتن بیشتر تولیدات جهانی به شدت متکی به مواد مورد استفاده گسترده است. از آنجا که چین اعلام کرد که می تواند در اوج تنش های تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان در سال گذشته ، منابع را قطع کند ، دولت ترامپ به دنبال راه هایی برای تقویت تولید داخلی است.

خبر مرتبط  یوان چین با بیشترین سود هفتگی همسالان آسیایی را شکست می دهد - اخبار تجاری RT

با این حال ، چین در مورد افزایش اخیر واردات با ایالات متحده ، محدودیت این واردات را ذکر نکرده است ، و حتی مواد را در آخرین معافیت های تعرفه ای که در ماه مه صادر شده است ، درج نکرده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید