ایالات متحده با تعرفه های 2018 چین ، قوانین WTO – قوانین تجارت را نقض کرد – اما موفق باشید که آن را اجرا کنید – RT Business News

سازمان تجارت جهانی با اعلام تعرفه های کالاهای چینی در سال 2018 توسط دولت ترامپ ، یک معاهده تجارت بین المللی را نقض کرده و به نفع چین تشخیص داده است. اما اجرای تصمیم آن ممکن است دشوار باشد.

WTO در حکم خود در روز سه شنبه اعلام کرد ، ایالات متحده توافق نامه عمومی تعرفه ها و تجارت (GATT) را نقض عهدنامه تعرفه ها و تجارت (GATT) هنگامی که در سال 2018 تعرفه 25 درصدی را برای 234 میلیارد دلار کالاهای چینی وضع کرد ، به نفع پکن در اختلاف تجاری بین دو کشور اعلام کرد. دو کشور
همچنین در rt.com
شرکت های آمریکایی قصد دارند علی رغم تهدید ترامپ برای “جدا کردن” تجارت ، در چین بمانندهیئت سه نفره تعرفه ها را تأیید کرد ، واشنگتن برای پوشش 550 میلیارد دلار صادرات چین گسترش داده است ، دو ماده GATT را نقض کرد و اظهار داشت که ایالات متحده ضرورت آنها را به موجب ماده سوم توجیه نکرده است.

خبر مرتبط  بنیانگذار "Pissed" نیکولا به ادعاهای کلاهبرداری "فریبکارانه" که سهام شرکت های نفتکش را بر عهده دارد ، پاسخ می دهد - RT Business News

چین استدلال کرده بود که تعرفه های ایالات متحده مورد پسندترین روش درمانی GATT را نقض می کند زیرا این موارد برای سایر کشورهای عضو WTO به یک اندازه اعمال نمی شود. این ادعا همچنین ادعا کرد دولت ترامپ یک ماده حل اختلاف را نقض کرده است که کشورها را ملزم می کند قبل از دست زدن به تعرفه های تلافی جویانه برای یک کشور دیگر ، برای حل اختلاف از WTO درخواست کنند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، با استناد به قانونی در سال 1974 ، به رئیس جمهور اجازه داد تعرفه ها و سایر محدودیت ها را در واردات برای انتقام از اقدامات ناعادلانه تجاری و سایر تاکتیک هایی که از نظر تجاری به ضرر ایالات متحده است ، تعرفه های چین را توجیه کند ، تأکید کرد که برای مقابله با نقض بی نظیر چین به حقوق مالکیت معنوی ، به ویژه در بخش فناوری. با این حال ، برای حل “اختلاف نظر“از طریق WTO قبل از شروع آنچه که به یک جنگ تجاری طاقت فرسا دو ساله تبدیل شده است.

خبر مرتبط  واردات نفت چین با پر شدن فضای ذخیره سازی در حال کاهش است - RT Business News

وزارت بازرگانی چین با ابراز امیدواری از این تصمیم “احکام WTO را احترام بگذارید“و”اقدامات عملی انجام دهید“سیاست های خود را با این قانون مطابقت دهد.
با این حال ، نهاد تجارت بین الملل ممکن است زمان سختی را برای اجرای آن داشته باشد. ایالات متحده می تواند در هر زمان و در عرض 60 روز به این تصمیم اعتراض کند ، اقدامی که اساساً آن را وتو می کند ، زیرا واشنگتن با استنکاف از تعیین نماینده در آن ، بخش استیناف WTO را با مشکل روبرو کرده است.

خبر مرتبط  چگونه عمده نفت هند بزرگتر از Exxon شد - RT Business News
همچنین در rt.com
پکن می گوید ایالات متحده شرکت های چینی را “به سختی قلدری می کند” زیرا تحریم ها علیه سازنده اصلی تراشه ها روبرو استجو بایدن ، نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری ماه گذشته گفت که تعرفه های ترامپ را از صادرات چین حذف می کند – فقط برای دستیاری برای اصلاح بیانیه ، با بیان اینکه بایدن “با شروع به کار ، تعرفه ها را دوباره ارزیابی کنید

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!