ایالات متحده آخرین تلاش خود را برای منجمد کردن Nord Stream 2 می کند زیرا پروژه عظیم گازرسانی به پایان می رسد – RT Business News

یک دیپلمات برجسته آمریکایی گفت: ایالات متحده می خواهد آلمان و شرکای اروپایی آن ساخت Nord Stream 2 را متوقف کنند. کشتی های روسی فعالیت خود را در منطقه ای که آخرین بخش از خط لوله ناتمام است ، افزایش داده اند.

“اکنون وقت آن است که آلمان و اتحادیه اروپا مهلت قانونی برای ساخت خط لوله را اعمال کنند” رابین کوینویل ، سرپرست سفیر ایالات متحده در برلین ، روز شنبه به روزنامه آلمانی هندلزبلات گفت. این دیپلمات همچنین پیوند گاز را که برای انتقال گاز ارزان تر روسیه به بازار اروپا طراحی شده است ، “ابزار سیاسی ” استفاده شده توسط کرملین برای “دور زدن اوکراین ” و “اروپا را تقسیم کنید”
همچنین در rt.com
آلمان امیدوار است که در مورد پروژه خط لوله Nord Stream 2 روسیه با بایدن به توافق برسدخبر مرتبط  انبار نفت در نزدیکی نقطه شکست ، به عنوان موسسه آمریكایی پترولیوم 13 میلیون بشكه از ساخت خبر می دهد - RT Business News

کوینویل پس از استعفا دیگر منتقد سرسخت این پروژه ، ریچارد گرنل ، در ژوئن سال جاری ، مسئولیت ماموریت ایالات متحده در آلمان را بر عهده گرفت. گرنل همیشه از تحریم ها علیه خط لوله 11 میلیارد دلاری و محدودیت های شرکت های درگیر در ساخت آن دفاع کرده است. او یک بار گفت آنها بودند “یک تصمیم کاملاً طرفدار اروپا” علیرغم مخالفت شدید هر دو برلین و بروکسل.

وزارت خارجه روسیه قبلاً نیز حمله لفظی آمریكا به Nord Stream 2 را به عنوان اقدام تجاوزگرانه سیاسی مورد انتقاد قرار داده است. سخنگوی وزارت امور خارجه ، ماریا زاخارووا یادآوری کرد که واشنگتن تایمز مقاله ای را تحت عنوان شش سال پیش منتشر کرد “دولت ریگان هشدار داد که خط لوله روسیه از طریق اوکراین غرب را ضعیف خواهد کرد” که به اولین خط لوله انتقال گاز از قاره جهان اشاره داشت “Urengoy – Pomary – Uzhgorod.” در دهه 1980 ساخته شده است ، پیوند در حال حاضر به اصطلاح تشکیل می شود “راهرو اوکراین” مسیر صادرات گاز ، همراه با سایر خطوط لوله. این دیپلمات روسی خاطرنشان کرد که هر زمان و هر کجا خط لوله روسیه می رود ، همیشه واکنش مشابه واشنگتن را به دنبال دارد.

خبر مرتبط  اقتصاد هند سریعتر از آنچه انتظار می رفت به حالت عادی برگردد - بارکلیز - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
ساخت خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه برای ماه آینده دوباره راه اندازی می شوددر همین حال ، گزارش شده است که لوله گذارها و کشتی های تأمین کننده پرچم روسیه روز شنبه به منطقه ساخت و ساز در دریای بالتیک می روند. طبق داده های MarineTraffic ، کشتی لوله کشی Akademik Cherskiy در شمال لهستان و آلمان متوقف شد. کشتی فورتونا قبلاً بندر ویسمار آلمان را ترک کرده و زیر آن قرار داشت “مانور محدود” وضعیت در دریای بالتیک ، ظاهراً از روز یکشنبه در مسیر بندر روستوک است.

خبر مرتبط  ایالات متحده با توجه به تحمیل میلیارد ها تعرفه جدید در طیف گسترده ای از کالاهای اروپایی - RT Business News

واشنگتن از زمانی که تحریم های سال گذشته نتوانست آن را متوقف کند ، فشار خود را در حال افزایش است ، زیرا روسیه کشتی های خود را برای پایان دادن به کیلومترهای پایانی لوله زیر آب اعزام کرد ، پس از آنکه پیمانکار سوئیس-هلندی Allseas به فشارهای ایالات متحده متعهد شد. اندکی قبل از انتخابات ، دولت ترامپ این اقدامات را شامل شرکت هایی که خدمات یا بودجه ای را برای به روزرسانی یا نصب تجهیزات در کشتی ها برای نصب خط لوله گاز ارائه می دهند ، شامل می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید