اگر سعودی ها و روسیه نتوانند به توافق کاهش تولید برسند ، نفت پس از تاخیر در جلسه اوپک + 6 درصد سقوط می کند.

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ قول داده است كه “تعرفه های بسیار اساسی” را برای نفت وارداتی اعمال كند ، مگر اینكه عربستان و روسیه در توافق برای افزایش قیمت نفت خام توافق كنند ، دقیقاً همانطور كه ​​نفت پس از تظاهرات هفته گذشته دوباره بهم زد.

معاملات آتی نفت خام Brent و WTI در بخش های آسیایی بیش از 9 درصد سقوط کردند و پیش از آنکه به ترتیب 32.6 دلار و 26.6 دلار در هر بشکه باشند ، دوباره بشکه می روند. این سقوط پس از آن اتفاق می افتد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و شرکای غیر عضو به طور ناگهانی جلسات اضطراری خود را تا پنجشنبه به تاخیر انداختند ، ظاهراً به دلیل اختلافات مداوم بین عربستان سعودی و روسیه.

خبر مرتبط  چین برای تسریع در خرید مزرعه ایالات متحده در معاملات معاملاتی فاز اول - RT Business News

هفته گذشته به دنبال اعلام ترامپ مبنی بر توافق قریب الوقوع اوپك + برای كاهش تولید جهانی نفت توسط 10 یا حتی 15 میلیون بشكه ، نفت خام صعود كرد.

با این حال ، اظهارات رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین مبنی بر اینکه انتظار دارد کلیه تولیدکنندگان نفت به همکاری برابر بپردازند ، در چشم انداز معامله شک کرده است. در همان زمان ، او به طور اتفاقی خاطرنشان كرد كه خروج عربستان سعودی از این توافقنامه ظاهراً به معنای خلاص شدن از شر تولیدكنندگان شیل ایالات متحده بوده است.

خبر مرتبط  آیا آیفون SE 2020 ارزش 399 دلار قیمت آن را دارد؟ - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
عربستان سعودی از قیمت های پایین نفت برای مجبور کردن آمریکا برای کاهش تولید شیل استفاده می کند ، اما آسیب به همه کشورها ممکن است باعث مذاکره شودترامپ با بیان عدم تمایل به مشارکت در تلاش مشترک برای تثبیت بازار با قطع تولید نفت ایالات متحده ، ترامپ مداخله کلامی دیگری را یکشنبه شب ارائه داد و تهدید به تحمیل کرد “تعرفه های بسیار اساسی” در مورد واردات نفت به ایالات متحده اگر قیمت نفت خام همچنان باقی بماند.

به اصطلاح “انقلاب شیل” در ایالات متحده در سالهای اخیر سعودی ها را از بخش بزرگی از بازار نفت آمریکا محروم کرده است. عربستان سعودی پس از عدم یافتن زمینه مشترک با روسیه در مورد چگونگی پاسخ به بیماری همه گیر کوروی ویروس ، اقدام به پمپاژ نفت با چنان شدت شدید کرد که قیمت ها شدیدترین افت آنها را از زمان جنگ خلیج فارس در 1991 مشاهده کرد.

خبر مرتبط  Huawei برای ساخت بزرگراه های فوق پیشرفته و پیشرفته روسیه - مشارکت RT News News
همچنین در rt.com
عربستان سعودی می خواهد به روسیه فشار بیاورد … اما آیا به جای آن می تواند به خود آسیب برساند؟فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید