اگر ترامپ WeChat را ممنوع کند – فروش سیب در چین می تواند خراب شود – RT Business News

ممنوعیت برنامه محبوب پیام های چینی WeChat در ایالات متحده ممکن است عواقب مخربی برای اپل داشته باشد و فروش سازنده آیفون را در یکی از پر سود ترین بازارها و محموله های جهانی خود فرو بکشد.

دستورالعمل های اجرایی که هفته گذشته توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به امضا رسیده بود ، دو سرویس محبوب ، TikTok و WeChat را هدف قرار داده و صاحبان چینی خود را به سرقت داده ها بر روی مصرف کنندگان آمریکایی متهم می کند. از زمان آغاز به کار آنها در 20 سپتامبر ، تمام معاملات مربوط به WeChat و شرکت مادر آن ، Tencent Holdings ، مسدود شده است.
همچنین در rt.com
شرکت اپل به دلیل نقض حق نسخه برداری توسط شرکت چینی AI شکایت کرددر حالی که این شرکت چینی هنوز در تلاش است تا بفهمد که چطور این نظم روی آن تأثیر خواهد گذاشت ، برخی تحلیلگران هشدار می دهند که این ممنوعیت ممکن است به همتایان آمریکایی خود نیز آتش بسزد. به عنوان مثال ، با ارزش ترین شرکت ایالات متحده ، اپل ، ممکن است مجبور شود WeChat را از فروشگاه App حذف کند. این باعث می شود که آیفون ها برای میلیون ها کاربر چینی که برنامه برای آنها بخشی اساسی از زندگی است ، از اهداف ارتباطی گرفته تا پرداخت روزانه ، برای بسیاری از اهداف استفاده شود.

به گفته تحلیلگر بین المللی TF Secures Kuo Ming-chi که به خاطر پیش بینی های خود درباره اپل برجسته شد ، این ممنوعیت می تواند “بیشترین تأثیر را روی iPhone در بین محصولات اپل دارد.”

“ما معتقدیم که محموله محصولات سخت افزاری اپل در بازار چین به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت ،” وی در یادداشتی با استناد به MacRumors با اشاره به حذف جهانی WeChat از فروشگاه اپلیکیشن های iOS نوشت. “ما تخمین می زنیم که محموله های سالانه ipPa 25-30٪ تجدید نظر می شود ، و محموله های سالانه سایر دستگاه های سخت افزاری اپل ، از جمله AirPods ، iPad ، Apple Watch و Mac ، توسط 15-25٪ تجدید نظر خواهد شد.”

اگر سازنده آیفون موظف باشد WeChat را فقط در داخل ایالات متحده غیرقابل دسترسی کند ، بجای حذف کامل آن از فروشگاه App در سایر کشورها ، تأثیر آن کمتر قابل توجه خواهد بود. به گفته این تحلیلگر ، محموله های جهانی آیفون 3-6 درصد تأثیر می یابد ، در حالی که سایر دستگاه های اپل ممکن است کمتر از 3 درصد از فروش خود را تحت این سناریو خوش بینانه از دست بدهند.

خبر مرتبط  تحلیلگر بازار می گوید به جای چاپ دلار به تولید بیشتری نیاز دارد ، به گزارش Keizer - RT Business News

علی رغم تأثیر بیماری همه گیر کورون ویروس بر فعالیت اپل در چین در ابتدای سال ، سازنده تلفن های هوشمند موفق به بهبودی شده است. براساس تحقیقات CINNO ، مستقر در شانگهای ، اپل به عنوان سریعترین تولیدکننده تلفن های هوشمند در چین در سه ماهه دوم شناخته شد و در طی آن میزان فروش آیفون 225 درصد افزایش یافت. براساس این بنگاه ، تنها در سه ماه تا ژوئن حدود 13 میلیون دستگاه فروخته شده است.

خبر مرتبط  ما در حال انتقال از قرن آمریکایی به یک قرن چینی هستیم - Max Keizer - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید