اکسون برای کاهش وضعیت پس از سقوط قیمت نفت ، کاهش شغل جهانی را می بیند – RT Business News

بزرگ نفتی اکسون موبیل ایالات متحده اعلام کرد که ممکن است کارکنان خود را در سراسر جهان پس از ارائه کار آزادانه داوطلبانه در بین نیروهای کار استرالیایی خود برای کاهش پیامدهای بحران ویروس کرونا ، کوچک کند.

“ما ارزیابی هایی را به صورت کشور به کشور انجام می دهیم تا کارایی های اضافی احتمالی را برای اندازه مناسب کار خود ارزیابی کنیم و آن را برای آینده قویتر کنیم.” سخنگوی کیسی نورتون در اظهارات ایمیل خود برای رویترز گفت.

این بیانیه اندکی پس از آن اعلام شد که سرگرد انرژی اعلام کرد که در حال جستجوی داوطلبانی در بین کارمندان خود در ملبورن ، گیپسلند ، سیدنی ، آدلاید و پرت است تا از این کار دست بکشد. برنامه اخراج داوطلبانه برای اطمینان از “شرکت از طریق این شرایط بی سابقه بازار مدیریت می کند” ExxonMobil در وب سایت استرالیایی خود گفت.

خبر مرتبط  چین می تواند نوکیا و اریکسون را در واکنش به ممنوعیت اتحادیه اروپا در مورد هواوی - RT Business News - تحریم کند
همچنین در rt.com
اکسون از میانگین صنعتی داو جونز اخراج می شودمشخص نیست که اکسون می خواهد چند کارمند را رها کند. این شرکت در پایان سال گذشته 75000 کارگر داشت. به گفته سخنگوی شرکت ، هنوز خیلی زود است “برای نتیجه گیری برای کشورهای دیگر.”

اکسون پیش از این گزارش ها در مورد برنامه ریزی برای اخراج گسترده را رد کرده بود زیرا برخی ادعا می کردند که این شرکت سعی دارد با استفاده از سیستم تغییر رتبه بندی داخلی کارمندان خود ، بی سر و صدا کارمندان خود را اخراج کند.

طبق اسناد درز کرده و حساب کارمندان سابق که توسط Business Insider نقل شده است ، این شرکت تعداد کارمندان خود را که تحت پایین ترین رتبه قرار داشتند گسترش داد و حداقل هشت درصد از کارکنان ایالات متحده خود را در معرض خطر از دست دادن کار خود قرار داد. با این حال ، این شرکت اصرار داشت که این اقدام قصد کاهش تعداد سرانه را ندارد.

ویروس کرونا ویروس تقاضا برای سوخت را فلج کرد و قیمت های ناپایدار روغن را به یک چرخ دیگر منتقل کرد. شرکتهای انرژی که به دلیل آشفتگی بازار انرژی سخت تحت تأثیر قرار گرفتند ، شروع به کاهش هزینه های سرمایه و سود سهام کردند ، اما اکسون پس از سقوط سهام خود در سال جاری سعی کرد با حفظ بازده هشت درصدی سود سهام خود ، از جنجال بیشتر سرمایه گذاران خود جلوگیری کند.

خبر مرتبط  آمریکا امپراتوری خود را تسلیم می کند و آن را به چین - Max Keizer - RT Business News تحویل می دهد

اکسون ممکن است از رقبای خود BP و Chevron و شرکت های کوچکتر پیروی کند که کاهش کار را برای کاهش هزینه های ناشی از تأثیر همه گیر اعلام کردند. در ماه ژوئن ، BP برنامه های خود برای 10000 اخراج یا حدود 15 درصد از نیروی کار خود را اعلام کرد ، در حالی که شورون قصد داشت حدود 6000 کارگر را از این کار بیکار کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید