اکسون از میانگین صنعتی داو جونز کنار رفت – RT Business News

به نقل از سی بی سی نیوز ، اکسون از فهرست شاخص متوسط ​​صنعتی داو جونز خارج شده است ، جایی که از سال 1928 جایی در آنجا بوده است. دلیل: داو نیاز به ایجاد فضایی برای سایر شرکتهای با ارزش تر – و سهام سهام اپل دارد.

این تغییر در تاریخ 31 آگوست موثر خواهد بود.

اکسون که بعد از دوو حذف GE ، قدیمی ترین عضو این شاخص در دو سال گذشته بود ، برای چندین دهه یکی از با ارزش ترین شرکت ها در ایالات متحده و جهان بوده است. تا زمانی که Big Tech نشان داد و شروع به تغییر جهان کرد ، سهام آن با تورم کلاه های بازار ، این تغییر را منعکس می کند.

خبر مرتبط  بیش از 60 درصد مسافران قصد دارند سفرهای خود را در دنیای پس از همه گیر کاهش دهند - بررسی IATA - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
اعتماد هند ، غول ایالات متحده Exxon را شکست داد تا به دومین شرکت با ارزش جهان تبدیل شودهنگامی که اپل اخیراً چند ساعت از ارزش ارزیابی دو تریلیون دلاری برای چند ساعت گذشت ، ارزشمندترین شرکت جهان شد.

در همین حال ، Big Oil – و Exxon – دقیقاً از این چیزها دور نبودند. انرژی ، که کاملاً بر روی این شاخص قرار دارد و در چند دهه پیش در زندگی مردم دیده می شود ، توسط فناوری پشتیبانی می شود – جایگزینی اکسون در DJIA یک شرکت نرم افزاری است ، Salesforce.

و سپس روایت تغییر اوضاع و اتهاماتی وجود دارد که اکسون در مورد آن می دانست اما کاری در این باره نکرد. و بنا به گفته منتقدین ، ​​بر خلاف سوپرماژورهای اروپایی ، همه چیز در مورد آن هنوز کاری انجام نمی دهد ، که همه به جز رقابت به سمت تجدید پذیر هستند.

در همین حال ، دو ضربه از جنگ قیمت عربستان و همه گیر ، بزرگترین شرکت نفتی عمومی جهان را به سختی وارد کرد. اکسون امسال دو ضرر سه ماهه را اعلام کرد ، سرزنش قیمت نفت و تأثیر بیماری همه گیر در اصول نفت. این کشور در مواجهه با تقاضای کمتر تولید خود را کاهش می دهد و برنامه های هزینه خود را مانند همسالان خود برای تنظیم وضعیت بدترین بحران تنظیم می کند.

خبر مرتبط  صندوق های بازنشستگی ایالات متحده "زباله های خطرناک زباله خطرناک است" - گزارش Keizer RT - اخبار تجاری RT

در پایان ، اما ، فقط در مورد قیمت سهم آن است. Exxon با قیمت کمی بیش از 42 دلار در زمان نوشتن ، ارزان تر از تنها شرکت انرژی باقیمانده در فهرست است: شورون. شورون در هر سهم بالای 82 دلار معامله می کند.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com