اپل اکنون حتی بزرگتر از نفت خیز عربستان سعودی است – RT Business News

لرزش های اخیر بازار ، به سازنده آیفون اجازه داده است که سعودی آرامکو را سرنگون کند و غول نفتی را از عنوان طولانی ترین ارزشمندترین شرکت جهان محروم کند.

سهام اپل روز جمعه با رکورد بالاترین رکورد را به خود اختصاص داد ، در حدود 10 درصد و به بیش از 425 دلار در هر سهم بسته شد. این افزایش در حالی رخ داد که سرمایه گذاران از نتایج تاریخی سه ماهه قوی خود را تشویق کردند و این نشان داد که غول تلفن های هوشمند با وجود اختلالاتی که در اثر همه گیر کوروی ویروس ایجاد شده ، 59.7 میلیارد دلار درآمد و افزایش دو رقمی در فروش را به ثبت رسانده است.
همچنین در rt.com
پست های آمازون سود خود را به عنوان اپل به رغم بدترین رکورد در ایالات متحده ، از کمک های محرک برای سود پیش بینی ضرب و شتم تشکر می کنندخبر مرتبط  EIA پیش بینی کاهش رکورد در تولید نفت شیل ایالات متحده - RT Business News

به لطف دستاوردهای روز جمعه ، کلاه بازار اپل به 1.82 تریلیون دلار افزایش یافت و عربستان سعودی آرامکو را پشت سر گذاشت که در حال حاضر حدود 1.76 تریلیون دلار ارزش دارد. از آنجا که IPO بزرگترین اثر تاریخ خود – بزرگترین تاریخ در بازار سهام عربستان در دسامبر سال 2019 ، این غول نفت نه تنها در بین همسالان انرژی بلکه در بین سایر شرکتهای جهانی رهبر بلامنازع محسوب شده است.

با این حال ، توقف مسافرت و تولید ناشی از شیوع Covid-19 باعث افزایش تقاضا برای نفت و در نتیجه تأثیر فوق العاده ای روی آرامکوکو سعودی و همچنین عملکرد شرکت های انرژی شد. در سه ماه اول امسال سود این شرکت 25 درصد سقوط کرد و تحلیلگران انتظار ندارند که هیچ بهبودی معجزه آسایی در نتایج مالی سه ماهه دوم عمده نفت ، که قرار است در 9 آگوست منتشر شود ، باشد. براساس بلومبرگ ، درآمد آرامکو می تواند بیشتر داشته باشد. نسبت به نیمه دوم در سه ماهه دوم از 76 میلیارد دلار در سال است.

خبر مرتبط  دیوان عالی هلند درخواست تجدیدنظر در مورد حكم 57 میلیارد دلاری روسیه به نفع سهامداران سابق یوكوس را پذیرفته است - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
اعتماد هند ، غول ایالات متحده Exxon را شکست داد تا به دومین شرکت با ارزش در جهان تبدیل شوداعتماد هند که متعلق به پنجمین ثروتمند جهان در جهان ، موکش امبانی است ، به نظر می رسد تنها استثناء در حوزه های انرژی است زیرا اخیراً Exxon آمریکا را به عنوان دومین شرکت بزرگ انرژی در جهان ضرب کرده است. موفقیت ، بیشتر ، با گسترش خرده فروشی و دیجیتال این شرکت است که علاقه سرمایه گذاران عمده خارجی از جمله Miscorosoft ، Facebook و Google را به خود جلب کرده است.

خبر مرتبط  پروژه نیروگاه هسته ای شناور تنها در جهان در روسیه به طور کامل عملیاتی می شود (عکس ، VIDEO) - RT Business News

اپل تنها شرکتی است که در میان همه گیر کروناویروس از سودهای کلانی برخوردار است. آمازون و فیس بوک همچنین موقعیت های بازار خود را تقویت کرده و میلیون ها نفر را به جیب مدیر عاملان خود اضافه کرده اند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید