اپل از طرف شرکت هوش مصنوعی چینی به دلیل نقض حق نسخه برداری شکایت کرد – RT Business News

شرکت هوش مصنوعی چین ، فناوری اطلاعات هوشمند شبکه شانگهای Zhizhen ، که همچنین به عنوان شیائو آی شناخته می شود ، علیه غول فناوری آمریکا “اپل” شکایت داد ، مبنی بر نقض حق ثبت اختراعات خود.

شیائو-من این پرونده را در دادگستری شانگهای تشکیل دادم و خواهان 10 میلیارد یوان (1.43 میلیارد دلار) خسارت شدم و خواستار توقف اپل شدم “تولید ، استفاده ، وعده فروش ، فروش و واردات” محصولاتی که در حق ثبت اختراع نقض می کنند. این شرکت چینی ادعا کرده است که فناوری تشخیص صدا اپل سیری حق ثبت اختراعی را که در سال 2004 درخواست کرده بود نقض می کند و در سال 2009 به وی اعطا شده است.

خبر مرتبط  اوپک با بدتر شدن چشم انداز نفت دچار مشکل می شود - اخبار تجاری RT

نزاع بین این دو شرکت نزدیک به یک دهه است که ادامه دارد. شانگهای Zhizhen برای اولین بار در سال 2012 با توجه به فن آوری تشخیص صدا ، از اپل به دلیل نقض حق ثبت اختراع شکایت کرد.
همچنین در rt.com
ترامپ “در روزهای آینده” در TikTok و سایر شرکتهای نرم افزاری چینی عمل خواهد کرد – Pompeoخبر مرتبط  بیشتر بنگاههای آمریکایی نمی خواهند فعالیتهای مربوط به همه گیر در چین را خاموش کنند - RT Business News

ماه گذشته ، دیوان عالی کشور چین حکم داد که حق ثبت اختراع معتبر است. اگر Xiao-i در دادگاه برنده شود ، اپل می تواند با فروش بسیاری از محصولات خود در چین که مهمترین بازار آن در خارج از ایالات متحده است ، با ممنوعیت فروش مواجه شود.

دو ابرقدرت اقتصادی جهان ، ایالات متحده و چین ، در حال حاضر درگیر تشدید جنگ تجاری برای طیف گسترده ای از مسائل هستند ، در حالی که واشنگتن پکن را به اقدامات اقتصادی ناعادلانه ای که امنیت ملی آن را تهدید می کند ، متهم کرد.

خبر مرتبط  ضبط طلاها سود معاملات معدنچی آفریقای جنوبی - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید