اوپک + موافقت کرد که کاهش رکورد نفت را برای یک ماه دیگر تمدید کند – گزارش ها – خبرنامه RT Business

اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان نفت متحد به رهبری روسیه تصمیم به طولانی کردن موانع خروجی گسترده فراتر از دو ماه توافق شده دارند.

13 عضو اتحاد نفت و 10 کشور غیر اوپک روز شنبه برای تصمیم گیری در مورد سرنوشت کاهش ، در حال حاضر 9.7 میلیون بشکه در روز (bpd) یک نشست آنلاین برگزار کردند. به گفته بلومبرگ ، نمایندگان گفتند كه همه طرفها توافق كردند كه این كاهشها را برای یك ماه دیگر تا پایان ماه ژوئیه تمدید كنند. کنفرانس اوپک با ظهور این گزارش همچنان در حال انجام است ، در حالی که نشست مشترک با کشورهای غیر اوپک هنوز آغاز نشده بود.

“توافق نامه ها طبق برنامه ریزی پیش رفتند ،” بیژن زنگنه ، وزیر نفت ایران ، پس از پایان رایزنی بین کشورهای عضو اوپک ، به خبرگزاری شانا گفت. مشکلی با یک وجود داشت “عدم رعایت اعضا مانند عراق با سهمیه کاهش تولید ،” اما وی خاطرنشان كرد كه آنها موافقت كرده اند كه در ماههای آتی آن را جبران كنند.

خبر مرتبط  خودرو نمادی از آزادی و تحرک است. Covid-19 قرار نیست آن را تغییر دهد - RT Business News

طبق برنامه اولیه که در ماه آوریل به وجود آمده بود ، مقررات ضبط قرار بود در ماه های مه و ژوئن قبل از سقوط به 7/7 بشکه در روز از ماه ژوئیه در جای خود باقی بمانند.
همچنین در rt.com
“نشانگر استقبال برای اقتصاد جهانی”: چین می تواند بازیابی تقاضای نفت را به سطوح قبل از همه گیر منجر کندهمه اعضای گروه نفت مشتاق حمایت از محدودیت های طولانی بودند. وزیر امور خارجه نیجریه برای منابع نفتی پیش از این نشست اعلام کرد که یکی دو کشور که او مستقیماً نامش را نبرد ، مخالف این اقدام است. در همین حال ، طبق گفته های ریاض ، با توجه به تمدید اواخر ماه اوت یا حتی ماه دسامبر ، در حال افزایش فشارهای طولانی تر بود.

خبر مرتبط  چین برای تأمین تقاضای فزاینده - تقریباً 90٪ واردات سنگ آهن از هند را افزایش می دهد - RT Business News

در حالی که قیمت نفت از اوایل ماه آوریل دوباره صعود کرده است ، هنگامی که WTI برای اولین بار وارد خاک منفی شد و برنت زیر 20 دلار در هر بشکه سقوط کرد ، بازار به دلیل تاج خورش هنوز تحت فشار عظیمی قرار دارد. در همین زمان ، برخی از امضا کنندگان این معامله – از جمله دومین تولید کننده بزرگ اوپک ، عراق – در ماه مه نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند و تولید را بالاتر از سهمیه خود نگه داشتند.

خبر مرتبط  تولید جهانی نفت خام باید 10 میلیون بشکه در روز کاهش یابد ، روسیه آماده همکاری با ایالات متحده در بازارهای نفت است
همچنین در rt.com
در صورت هشدار IEA ، تقارن جهانی انرژی دوباره متلاشی می شودروز جمعه ، هنگامی که اوپک تأیید کرد که این جلسه مطرح شده است ، هر دو معیار جهانی نفت بیش از پنج درصد افزایش یافته است. این تجمع ششمین افزایش متوالی هفتگی WTI و Brent را به خود اختصاص داد که این هفته به ترتیب با 39.55 دلار در هر بشکه و 42.30 دلار در هر بشکه پایان یافت. این رقم تقریباً یک سوم کمتر از قیمت نفت در پایان سال 2019 است ، قبل از اینکه بازار نفت سقوط کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید