اوپک + ممکن است افزایش تولید نفت خام را به تأخیر بیندازد ، اما یک چشم به شیل آمریکا نگاه می کند – RT Business News

ائتلاف تولید کننده نفت OPEC + ، به رهبری روسیه و عربستان سعودی ، طبق توافق بازار ، احتمالاً افزایش برنامه ریزی شده دو میلیون بشکه در روز ژانویه را به تأخیر می اندازد.

جلسه دو روزه برای بحث در مورد مرحله بعدی سیاست تولید آن از روز دوشنبه آغاز شد و به گفته اقتصاددان ارشد کالاها در سرمایه اقتصادی کرولین بین ، هیچ تعجب آور نخواهد بود در حالی که افزایش کاهش تولید به طور عمده با قیمت گذاری شده است.

“ما اکنون فکر می کنیم که قیمت نفت (برنت) تا پایان سال 2021 60 دلار در هر بشکه خواهد بود” وی در یک یادداشت تحقیقاتی گفت ، طبق CNBC ، در حالی که پیش بینی خود را به دلیل اخبار مثبت واکسن Covid اصلاح می کرد.

بسیاری از ناظران بازار هر دو معیار نفتی (Brent و WTI) را در حدود 50 دلار در هر بشکه طی سال آینده می بینند که تقاضای جهانی به تدریج افزایش می یابد. قیمت نفت خام WTI ایالات متحده در اولین موج همه گیری به خاک منفی فرو رفت زیرا عربستان سعودی و روسیه نتوانستند بر سر یک توافق تولید توافق کنند.

خبر مرتبط  اقتصاد انگلیس به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 در 40 سال بدترین رنج را تجربه کرده است - RT Business News
همچنین در rt.com
کاهش تولید نفت اوپک + می تواند افزایش یابد – پوتین+ اوپک + قصد دارد پس از کاهش رکورد عرضه در سال جاری ، تولید خود را در ژانویه – حدود دو درصد از مصرف جهانی – دو میلیون بشکه در روز افزایش دهد. در ماه آوریل ، گروه کشورهای تولید کننده نفت با بزرگترین کاهش واحد تولید در تاریخ موافقت کردند ، اما این کاهش 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش یافت و به 7.7 میلیون بشکه در ماه آگوست رسید.

خبر مرتبط  ایالات متحده با درخواست PEASANT REVOLT مواجه است زیرا آمریکایی ها پول نقد رایگان می طلبند - Max Keizer - RT Business News

بین و برخی دیگر از اقتصاددانان خاطرنشان می كنند كه اوپك + به شدت به تولیدكنندگان شیل آمریكا توجه خواهد داشت و دوست ندارد بدون افزایش تولیدات خود ، تولید مجدد آنها را بطور قابل توجهی انجام دهد. داده ها نشان داد تعداد سکوهای عملیاتی نفت و گاز طبیعی در ایالات متحده برای چهارمین ماه متوالی افزایش یافته است.

طبق بانک سرمایه گذاری BCS Global Markets ، عرضه قابل توجهی از OPEC + و “تولید کنندگان شیل بیش از حد پویا در ایالات متحده که دوباره برای سوراخکاری خارش دارند.”
همچنین در rt.com
آیا امارات متحده عربی از اوپک خارج می شود؟ران اسمیت ، تحلیلگر نفت و گاز این بانک گفت “[Rig activity] این پاییز ، حتی قبل از شروع نفت در آخرین تجمع خود ، به طور مداوم در حال افزایش بود. ما فکر می کنیم در حالی که قیمت نفت به بشکه ای 50 دلار در هر بشکه می رسد ، ممکن است از یک نقطه عطف اساسی عبور کرده و فعالیت حفاری نفت در آمریکا را تسریع کرده و با تأخیر اندک ، تولید روغن را انجام دهد. “

اسمیت افزود: “ما اوپک + را تماشا می کنیم ، که به نوبه خود احتمالاً واکنش تولید کنندگان شیل ایالات متحده را مشاهده می کند.”

هر دو بشکه نفت برنت و WTI بیش از یک درصد افت داشتند و به ترتیب با 47.56 دلار و 45.08 دلار در هر بشکه معامله شدند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید