اوپک + به رغم افزایش قیمت ، احتمالاً کاهش نفت موجود را طولانی می کند – رسانه ها – اخبار تجاری RT

اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آنها به رهبری روسیه موسوم به اوپک + ممکن است در ادامه نگرانی از تقاضا ، مانع از تأمین نفت شوند.

وال استریت ژورنال به نقل از مقامات گزارش داد که این ائتلاف به سمت کاهش کاهش تولید نفت خام در سطح فعلی 7.7 میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) متمایل است. پیش از این نیز رویترز گزارش مشابهی را منتشر كرده بود كه به نمایندگان و منابع نزدیك به اوپك + استناد می كرد.

پیش بینی می شود این گروه روز یکشنبه قبل از تصمیم نهایی در مورد سرنوشت محدودیت های تولید در یک نشست وزیران در هفته آینده ، مذاکرات غیررسمی انجام دهد. گزارش شده است که نشست آنلاین غیررسمی توسط رهبر واقعی اوپک ، عربستان سعودی و یکی از اصلی ترین طرف های غیر اوپک در این توافق ، روسیه درخواست شده است.

خبر مرتبط  گزارش ها - اخبار بازرگانی RT - عربستان سعودی ممکن است یکی از بالاترین حجم نفت خود را قبل از شروع توافق اوپک به آمریکا بفروشد
همچنین در rt.com
آیا امارات متحده عربی از اوپک خارج می شود؟طبق مرحله بعدی توافقنامه نفتی OPEC + قرار بود در ژانویه 2 میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) به بازار – حدود 2 درصد از مصرف جهانی – اضافه کند. برخی از بزرگترین تأمین کنندگان نفت ، از جمله روسیه ، پیشتر اعلام کردند که در صورت لزوم می توان این کاهش را افزایش داد.

جلسه غیررسمی این آخر هفته در حالی برگزار می شود که قیمت نفت برای چهارمین هفته متوالی افزایش قیمت داشته است. با وجود کاهش روز جمعه ، معاملات آتی وست تگزاس میانی (WTI) در طول هفته هشت درصد رشد داشتند ، در حالی که برنت بیش از هفت درصد رشد کرد.

ادامه مطلب

بازگشت قیمت ممکن است به دلیل خوش بینی در مورد احتمال عرضه واکسن Covid-19 باشد ، زیرا چندین شرکت در اوایل ماه جاری بیش از 90 درصد اثر بخشی محصولات خود را اعلام کردند. در همین حال ، برخی از تحلیلگران هشدار می دهند که اصول بازار نفت هنوز ضعیف است و انتظار نمی رود که تقاضا برای یک سال دیگر به سطح قبل از همه گیری بازگردد.

خبر مرتبط  با پایان یافتن فصل رانندگی ، تقاضای بنزین در ایالات متحده در حال خراب شدن است - RT Business News

وی گفت: “خیلی زود است که بدانیم واکسن ها چگونه زندگی طبیعی را از سر می گیرند. در حال حاضر ، پیش بینی های ما تأثیر قابل توجهی در نیمه اول سال 2021 پیش بینی نمی کند. “ آژانس بین المللی انرژی (IEA) در گزارش خود گفت.

با این وجود ، همه اعضای OPEC + با وجود این نگرانی ها نمی توانند طرفدار کاهش های طولانی مدت باشند. گفته می شود امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) ، که اخیراً شایعاتی مبنی بر احتمال خروج از اوپک در نظر گرفته شده ، مشتاقانه به دنبال افزایش تولید است و خواستار سهمیه بالاتر تولید است. نیجریه که به دلیل عدم رعایت این معامله توسط سایر اعضا مورد انتقاد قرار گرفت نیز خواهان سهمیه بالاتر است. جدایی اصلی دیگر از توافق و دومین تولید کننده بزرگ اوپک ، عراق ، پیش از این به دنبال معافیت از کاهش 2021 بود.

خبر مرتبط  مدیرعامل بوئینگ هشدار داد که می تواند "سالها" باشد تا صنعت حمل و نقل هوایی از تلاطم مالی Covid-19 بازگردد - RT Business News

برخی از نمایندگان به نقل از وال استریت ژورنال گفتند که OPEC + همچنان همه تولیدکنندگان اضافی را برای جبران مایحتاج اضافی تحت فشار قرار می دهد. علاوه بر طرفین عدم توافق در معامله ، اوپک + تا حدودی با از سرگیری تولید نفت در لیبی مانع می شود. لیبی به دلیل معافیت از محدودیت های فعلی نفت ، اخیراً تولید نفت را با بیش از 1 میلیون بشکه در روز افزایش داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید