اوپک با بدتر شدن چشم انداز نفت دچار مشکل می شود – اخبار تجاری RT

اوپک هوشیارانه تلاش کرده است تا بازار نفت را به تعادل برساند ، اما با تقاضای کندتر از انتظار تقاضا ، این کارتل از گزینه های مختلف خارج شده است.

درست زمانی که فکر کردند تعادل خود را در بازار نفت برقرار کرده اند ، اعضای اوپک یک غافلگیری ناخوشایند از لیبی معاف شده دریافت کردند. جناحهای متخاصم این کشور به آتش بس رسیدند ، و برخی از بنادر نفتی که مدتها با شاتر بسته شده اند ، به همراه مزارع تغذیه آنها بازگشایی شده اند. تا پایان ماه ، شرکت ملی نفت قصد دارد متوسط ​​تولید روزانه کشور را از کمتر از 100،000 بشکه در روز به 260،000 بشکه در روز برساند. در همین حال ، اوپک + کاهش تولید خود را با 2 میلیون بشکه در روز کاهش داده است. به گفته مارکو دوناند ، مدیر اجرایی مرکوریا ، بازار نمی تواند از عهده این کار برآید.

دوناند در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت که تقاضا هنوز ضعیف تر از حد انتظار است و هرگونه روغن اضافی که به بازارها سرازیر می شود ، جذب نمی شود. این بدان معناست که در ماه جاری ذخیره سازی شناور ایجاد شده است ، موجودی های جهانی بین 500000 بشکه در روز و 1 میلیون بشکه در روز افزایش یافته اند – و این به استثنای راه اندازی مجدد لیبی نیست – در حالی که برداشت های سه ماهه آخر در 1 میلیون بشکه در روز مشاهده شد.

خبر مرتبط  سازنده مواد مخدر آمریكا می گوید كه داروی كروناویروس آن برای هر درمان تا 5700 دلار هزینه خواهد داشت - RT Business News
همچنین در rt.com
وزیر انرژی سعودی قماربازان قیمت نفت را تهدید می کند که “مثل جهنم بیرون می ریزند” و بی ثباتی بازاراز نظر چشم انداز نزولی او برای فوری ، رئیس مرکوریا با رئیس یکی دیگر از بزرگترین معاملات کالا ، Trafigura هماهنگ است. سومین معامله گر فوق العاده ، با کمال تعجب خوش بین است. همچنین مدیر اجرایی Vitol در مصاحبه ای با بلومبرگ در اوایل ماه جاری گفت که انتظار دارد موجودی های نفت خام جهانی تا پایان سال بطور قابل توجهی کاهش یابد. در حالی که هر دو رئیس Trafigura و Mercuria انتظار دارند سهام قبل از شروع روند نزولی تشکیل شود ، رئیس Vitol گفت که انتظار دارد در پایان سال 250 تا 300 میلیون بشکه برداشت کند.

در اوایل این ماه گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه بازرگانان کالا – از جمله سه بزرگ – در حال اجاره تانکرهای بیشتری برای ذخیره نفت خام در خارج از کشور بودند ، این نگرانی را ایجاد می کند که ما می توانیم چیزی شبیه تکرار بهار امسال را ببینیم ، وقتی صدها میلیون بشکه روغن غیر قابل فروش باید ریخته شود. تانکرها چون انبارهای خشکی پر بود. پس از پایان قفل شدن ، تقاضا رو به بهبود گذاشت. این افزایش تقاضای متوسط ​​، تقریباً از همه انتظارات کوتاه بود.

خبر مرتبط  افت شدیدترین وضعیت برای همیشه در اقتصاد ایالات متحده به دلیل سقوط ناخالص داخلی 33٪ به دلیل کمبود همه گیر کووید - RT Business News

بیشتر بخوانید: عربستان سعودی از آموختن دو جنگ قیمت FAILED خود امتناع می ورزد

یک روند به خصوص نگران کننده ، کندی سرعت بهبود اقتصادی در بین کشورهای در حال ظهور است – عامل اصلی رشد تقاضای نفت. به جز چین ، بیشتر آنها هنوز با ویروس کرونا و اثرات آن بر اقتصاد خود مبارزه می کنند. هند مورد خوبی در این زمینه است: به نظر می رسد تقاضای نفت این کشور بیشترین تأثیر را در ویروس کرونا داشته باشد زیرا این کشور دومین مورد از نظر تعداد کل پرونده در جهان را دارد.

برخی تحلیلگران بر این باورند که تقاضا در چین به زودی شروع به کند شدن می کند. طبق گفته انستیتوی مطالعات انرژی آکسفورد ، این یک روند طولانی مدت خواهد بود ، و نتیجه نه تنها Covid-19 بلکه اهداف کاهش انتشار پکن است. طی 20 سال آینده ، سازمان تحقیقات انرژی گفت ، تقاضای نفت چین احتمالاً با سرعت سالانه 3 تا 4 میلیون بشکه در روز رشد خواهد کرد ، پس از رشد دو رقمی در چند سال گذشته.
همچنین در rt.com
3 دلیل اینکه قیمت نفت به این زودی ها افزایش نمی یابدبراساس Mercuria’s Dunand ، تقاضای نفت در سه ماهه چهارم به طور متوسط ​​95 میلیون بشکه در روز خواهد بود. این از اجماع بازار 97 تا 98 میلیون بشکه در روز است که در بهار ساخته شده است. و نرخ برداشت موجودی بیش از حد ضعیف تر از آنچه پیش از این انتظار می رفت دیده می شود. دانان به بلومبرگ خاطرنشان كرد ، پالایشگاه ها در حال ریختن سوخت جت به داخل مخزن گازوئیل هستند و این افزایش چشمگیر موجودی گازوئیل را به این موارد اضافه كنیم و مجدداً تولید مجدد تولید لیبی و چشم انداز قیمت بار دیگر ناخوشایند می شود.

خبر مرتبط  هزینه همه گیر برای آسیا و اقیانوسیه 81 میلیون شغل است و ممکن است 25 میلیون نفر دیگر را در فقر فرو برد - RT Business News

به گفته رئیس مرکوریا ، بزرگترین مشکل بازار نفت مازاد عرضه سهام گازوئیل است. با محدود کردن حرکت در بسیاری از کشورهای اروپایی ، هرگونه پیشرفت در تقاضای سوخت – به ویژه سوخت جت – در صورت برخورد با موج دوم عفونت های دوم به قاره ، احتمالاً اکنون کندتر خواهد شد. و مشکل همچنان پابرجا خواهد ماند.

در همین حال ، اوپک از گزینه ها خارج است. این کارتل و شرکای آن در OPEC + در مورد مراحل بعدی در اواخر سال جاری بحث خواهند کرد ، برنامه اصلی شامل کاهش بیشتر کاهش 2 میلیون بشکه در روز از ژانویه 2021 است. روشی که اکنون قیمت ها در حال حرکت هستند و احتمالاً در مرحله نهایی حرکت خواهند کرد سه ماهه ، این ممکن است به یک موضوع بحث در داخل گروه تبدیل شود ، زیرا برخی از اعضای بیشتر از بقیه به درآمد نفت نیاز دارند.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com