اولین پل راه آهن که روسیه و چین را به سال 2022 وصل می کند – RT Business News

مقامات منطقه خودمختار یهودی روسیه روز چهارشنبه اعلام کردند که پل راه آهن مرزی مرزی طولانی که بین روسیه و چین با رودخانه آمور پیوند می یابد ، قرار است در سه ماهه اول سال 2022 به بهره برداری برسد.

این سازه به طول 2220 متر (1.4 مایل) ، خاور دور روسیه را با شمالی ترین استان هیلونگجیانگ چین پیوند خواهد داد. پل Nizhneleninskoye (منطقه خودمختار یهودی) تا Tongjiang (استان هیلونگجیانگ) اولین پل راه آهن بین دو کشور خواهد بود. پیش بینی می شود تجارت دو جانبه به اوج جدید برسد.

خبر مرتبط  روبل روسیه یکی از جذاب ترین ارزهای بازار در حال ظهور در جهان پس از همه گیری است - Goldman Sachs - RT Business News

چین قبلاً ساخت بخشی از این سازه را به پایان رسانده است. در مورد طرف روسی ، راستیسلاو گلدشتاین ، فرماندار فعلی منطقه ، پیشتر گفته بود “ترجیحاً تمام کارها به موقع انجام شود ، که سه ماهه اول سال 2021 است.”
همچنین در rt.com
روسیه و چین نخستین پل مرزی مگا مرزی خود را تکمیل کردند (VIDEO)خبر مرتبط  روسیه می خواهد دلار آمریکا را به نفع تجارت ارزهای ملی بین کشورهای SCO کاهش دهد - RT Business News

ساخت پل مرزی به طور رسمی در سال 2016 و پس از 28 سال مذاکره آغاز شد. طول این پل جدید و زیرساختهای مرتبط با آن 19.9 کیلومتر (12.4 مایل) طول خواهد داشت. طبق آژانس CNS چین ، حدود 6.5 کیلومتر (4.1 مایل) از پل و اتصالات جاده در چین قرار دارد و 13.5 کیلومتر باقیمانده (8.4 مایل) در روسیه مستقر خواهد شد.

بخش بزرگراه پل روی رودخانه آمور سال گذشته به پایان رسید. این امر تجارت بین دو کشور را به شدت تسهیل خواهد کرد ، زیرا این مسیر تقریباً 3500 کیلومتر (2،175 مایل) کوتاهتر از گذشته خواهد بود. روسیه قصد دارد از طریق پیوند به چین صادرات سنگ آهن ، ذغال سنگ ، کودهای معدنی ، الوار و کالاهای دیگر را صادر کند.

خبر مرتبط  روسیه به دلیل عدم موفقیت در مبارزه با خروج سرمایه ، توافق مالیاتی را با هلند لغو می کند - RT Business News

https://www.youtube.com/watch؟v=pVIFY_5-rOg

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید