انگلیس به دنبال نزدیک شدن استقلال از اتحادیه اروپا به دنبال توافق تجارت آزاد با ترکیه است – RT Business News

دولت انگلیس ابراز امیدواری کرده است که قبل از پایان دوره گذار Brexit ، هنگامی که انگلیس از توافق نامه تجارت اتحادیه اروپا خارج شود ، با ترکیه توافق تجاری را امضا کند.

لندن و آنکارا توافق جدیدی را منعقد می کنند که قرار است به زودی در هفته جاری معاملات فعلی را منعکس کند. با این حال ، وزیر تجارت انگلیس ، لیز تروس امیدوار است که به زودی درباره این شرایط مذاکره مجدد کند.

خبر مرتبط  چین به عنوان مقصد جهانی سرمایه گذاری خارجی در میان بیماری همه گیر Covid-19 از آمریکا پیشی می گیرد - RT Business News

“معامله ای که ما انتظار داریم این هفته امضا کنیم ، در معاملات تجاری بدون تعرفه قفل می شود و به حمایت از روابط تجاری ما کمک می کند. این اطمینان را برای هزاران شغل در سراسر انگلستان در صنایع تولیدی ، خودروسازی و فولاد فراهم می کند ،” او گفت.

“ما اکنون مشتاقانه منتظر همکاری با ترکیه برای دستیابی به توافقنامه تجاری بلند پروازانه انگلیس و ترکیه در آینده نزدیک هستیم.”
همچنین در rt.com
سخنگوی کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرارداد تجاری Brexit را با انگلیس تأیید می کنندخبر مرتبط  گفتگوی سخت ترامپ درباره ایران - افزایش قیمت نفت - اما موضوعات تقاضا و ذخیره سازی همچنان ادامه دارد - RT Business News

در سال 2019 گزارش شده است که گردش مالی تجارت بین دو کشور بالغ بر 18.6 میلیارد پوند (25.25 میلیارد دلار) بوده است. طبق گفته وزارت ، این پنجمین معامله بزرگ تجاری بود که انگلیس پس از توافق با ژاپن ، کانادا ، سوئیس و نروژ مذاکره کرده است.

پیش از اول ژانویه ، با پایان یافتن دوره انتقال ، انگلیس 62 توافق نامه را برای حمایت از تجارت مرزی پس از Brexit با شرکای خود مذاکره کرده است. هفته گذشته ، این کشور یکی از مورد انتظارترین توافق نامه ها را با بزرگترین شریک خود ، اتحادیه اروپا امضا کرد.

خبر مرتبط  متخصص پزشکی پیشگیری به Boom Bust - RT Business News می گوید: فناوری آزمایشات را برای ردیابی جهش های Covid امکان پذیر می کند

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید