انگلیس اولین معامله مهم تجارت آزاد پس از Brexit را با ژاپن منعقد کرد – RT Business News

انگلیس در حالی که هنوز در مورد آینده روابط تجاری خود پس از Brexit با اتحادیه اروپا درگیر است ، اعلام کرد که اولین پیمان پس از Brexit را با ژاپن تضمین کرده است ، که تقریباً تمام صادرات انگلیس به این کشور را بدون تعرفه انجام می دهد.

دولت انگلیس روز جمعه اعلام کرد که توافق نامه مشارکت اقتصادی جامع انگلیس و ژاپن طی یک تماس ویدیویی بین وزیر تجارت بین الملل انگلیس ، لیز تروس و وزیر خارجه ژاپن ، موتگی توشیمیتسو ، به طور اساسی توافق شده است.

“این یک لحظه تاریخی برای انگلیس و ژاپن به عنوان اولین معامله مهم تجاری ما پس از Brexit است. توافقنامه ای که ما در مورد آن مذاکره کرده ایم – در زمان رکورد و در شرایط چالش برانگیز – فراتر از توافق موجود در اتحادیه اروپا است ، زیرا این امر موجب کسب موفقیت های جدید برای مشاغل انگلیس در صنایع بزرگ تولید ، غذا و نوشیدنی و فناوری “، تراس در بیانیه ای گفت.

این معامله ، به منظور تقویت تجارت با ژاپن با حدود 15.2 میلیارد پوند (19.5 میلیارد دلار) ، همچنین می تواند به تجارت های انگلیس کمک کند تا در منطقه آسیا-اقیانوسیه جای خود را به دست آورند. “گام مهم” به سمت پیوستن به توافق نامه جامع و مترقی برای مشارکت بین اقیانوس آرام (CPTPP). CPTPP حدود 13 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می دهد و توسط 11 کشور اطراف حاشیه اقیانوس آرام پشتیبانی می شود و انگلیس قصد دارد پس از پایان دوره گذار Brexit به این اتحادیه بپیوندد.

خبر مرتبط  هند واردات محصولات آمریکایی ساخته شده در چین را به دنبال درگیری کشنده مرزی ممنوع کرد - RT Business News
همچنین در rt.com
رهبر توسعه تجارت به بوم بوست گفت: انگلیس تمام کارت های معامله پس از Brexit با اتحادیه اروپا را در اختیار داردانگلیس می گوید تولیدکنندگان داخلی ، شرکت های خدمات مالی ، تولیدکنندگان غذا و نوشیدنی و همچنین شرکت های فناوری از دسترسی بدون تعرفه به بازار ژاپن بهره مند می شوند. لندن می گوید 99 درصد صادرات انگلیس به ژاپن مشمول تعرفه نمی شود. همچنین اشاره کرد که اقتصاد انگلیس به لطف این معامله 1.5 میلیارد پوند افزایش خواهد یافت ، در حالی که حقوق کارگران انگلیس ممکن است 800 میلیون پوند افزایش یابد “در دراز مدت”

انگلیس مجبور بود به دنبال توافق نامه های تجاری جدید با شرکای خارج از کشور خود باشد زیرا معاملات قبلی از 31 دسامبر که دوره گذار Brexit به پایان می رسد ، اعمال نخواهد شد. در حالی که ضرب الاجل نزدیک است ، لندن و بروکسل هنوز بر سر مفاد توافق دوجانبه با یکدیگر اختلاف دارند.

خبر مرتبط  بشکه نفت خام Brent بیش از 20٪ به زیر 20 دلار در هر بشکه - RT Business News
همچنین در rt.com
“شرایط سخت اینجا هستند”: انگلیس با بیش از 20٪ انقباض تولید ناخالص داخلی در اروپا با بدترین شرایط اقتصادی روبرو می شودانگلیس اوایل این هفته با انتشار پیش نویس سوخت به آتش سوخت “لایحه بازار داخلی انگلستان.” این قانون که ناقض توافق خروج است که سال گذشته با اتحادیه اروپا توافق و امضا شده است ، خشم مقامات اتحادیه اروپا را به دنبال داشته است. رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین گفت که این حرکت “اعتماد را تضعیف می کند ،” در حالی که ماروس سفچوویچ ، معاون رئیس کمیسیون بعداً نشان داد که در صورت ادامه گفتگوها در مورد یک معامله تجاری آینده ، اعتماد لازم است.

خبر مرتبط  سهام آسیا در مسیر پایان آشفته سال 2020 در بالاترین سطح ثبت شده - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید