انگلیس اولین معامله عمده تجارت آزاد پس از Brexit با ژاپن را مهر زد – RT Business News

لندن و توکیو روز جمعه توافق نامه تجارت آزاد عمده ای را امضا کردند که پیش بینی می شود تجارت بین دو کشور را با برآورد 16.8 میلیارد یورو (19.9 میلیارد دلار) افزایش دهد.

معامله جدید زمانی آغاز خواهد شد که انگلیس در آغاز سال 2021 رسماً از اتحادیه اروپا خارج شود و فعالیت شرکت های انگلیسی را در ژاپن تسهیل کند.

وزیر تجارت بین الملل انگلیس ، لیز تروس ، در حضور توشیمیتسو موتگی ، وزیر خارجه ژاپن ، توافق نامه را یک الف خواند “نقطه عطف” به عنوان اولین معامله بزرگ تجاری انگلیس به عنوان یک کشور تجارت مستقل.

خبر مرتبط  وال استریت با تهدید ایالات متحده چین با تعرفه روبرو شد - RT Business News

موتگی گفت که توافق تجاری دوجانبه تداوم توافق قبلی اروپا را تضمین می کند ، در حالی که زمینه های جدیدی برای همکاری مانند تجارت الکترونیکی و خدمات مالی را اضافه می کند.

خدمات مالی بزرگترین صادرات انگلیس به ژاپن را تشکیل می دهد که در حال حاضر 28 درصد است. شراب گازدار انگلیسی ، کت ها و کفش های ساخته شده در انگلیس ، پنیر استیلتون ، و همچنین گوشت خوک و بیسکویت از انگلیس ، در ژاپن ارزان تر می شوند.

خبر مرتبط  داعش خواستار حمله به صنعت نفت عربستان است - RT Business News
همچنین در rt.com
«معامله یا معامله بدون»: اتحادیه اروپا خواستار احترام به توافقنامه خروج از سوی انگلیس است زیرا ساعت مذاکرات کم استتعرفه های اتومبیل های ژاپنی به تدریج حذف می شود اما تا سال 2026 حذف نمی شود ، همان شرایط معامله ژاپن با اتحادیه اروپا. توافق نامه تجارت آزاد توکیو با اتحادیه اروپا ، انگلیس را فقط تا پایان سال جاری شامل خروج از اتحادیه اروپا می کند.

خبر مرتبط  سقوط بازار نفت آمریكا در سقوط تاريخي به NEGATIVE - RT Business News

طبق گفته وزارت امور خارجه ژاپن ، این کشور در حال حاضر حدود 1.5 تریلیون ین (14 میلیارد دلار) کالا به انگلیس ، عمدتا خودرو ، قطعات خودرو و سایر ماشین آلات صادر می کند ، در حالی که کالاهای انگلیس از جمله دارویی تقریباً یک تریلیون ین (9.5 میلیارد دلار) وارد می کند. ، محصولات پزشکی و اتومبیل.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید