انتقال پول نقد رایگان به شهروندان به عنوان بخشی از تسکین تاج منجر به افزایش تورم در روسیه می شود – بانک مرکزی – RT Business News

به گفته الویرا نابیولینا ، رئیس بانک روسیه ، توزیع پول برای مردم به عنوان بخشی از اقدامات امداد کورو ویروس می تواند فاجعه بار باشد.

“اگر بانک مرکزی پول را چاپ کند و آن را با نرخ صفر بدهد ، چه چیزی می تواند منجر شود؟ من می توانم دهه 1990 را به یاد بیاورم. این منجر به “انفجار” تورم خواهد شد ، و برای کسانی که این اسکناس ها را دریافت کرده اند ، خرید هر چیزی دشوار خواهد بود. “ او گفت.

خبر مرتبط  خروجی اضافی عربستان سعودی باعث کاهش قیمت سوخت سوخت می شود - RT Business News

نبیولینا افزود: براساس برآوردهای این بانک ، کاهش سیاست های پولی برای حفظ تورم سالانه نزدیک به چهار درصد در افق پیش بینی لازم است.

“کاهش تقاضای داخلی و خارجی در سال جاری به میزان قابل توجهی تورم را شامل می شود ، که خطر عدم انحراف قابل توجه آن را از جهت هدف در سال 2021 و در صورت عدم اعمال اقدامات اضافی در سیاست پولی ، از افق میان مدت کاهش می دهد.” او گفت.

خبر مرتبط  روسیه برای حفاری چاه های نفت جدید آماده است تا در سال 2022 منقضی شود که توافق قطع تولید اوپک + در سال 2022 منقضی شود - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه نرخ بهره کلیدی را در اثر خاموش شدن و کاهش قیمت کورو ویروس کاهش می دهدفرماندار بانک همچنین گفت که وضعیت اقتصادی خواهد بود “بازگشت به گام به گام عادی ،” با فرض اینکه دولتها به تدریج اکثریت محدودیت های فعلی را در سه ماهه دوم سال کاهش می دهند. “در این حالت ، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که در سه ماهه سوم و چهارم ، فعالیت اقتصادی به صورت ربع در حال بهبود می یابد.” او گفت.

خبر مرتبط  قیمت نفت با افزایش سهولت و کاهش اوپک ، راه را برای بهبودی بالا می برد - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید