انتظار می رود اقتصاد جهانی امسال 4.5 درصد منقبض شود – RT Business News

پس از فروپاشی در نیمه اول سال 2020 ، پس از کاهش اقدامات برای مهار COVID-19 و افتتاح مجدد اولیه مشاغل ، تولید اقتصاد جهانی در حال بهبود است. با این حال ، انتظار می رود که کاهش شدید سالانه داشته باشد.

این مطابق با جدید است گزارش منتشر شده در روز چهارشنبه توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD). در این گزارش آمده است که اقتصاد جهان امسال 4.5 درصد منقبض خواهد شد که این یک تجدیدنظر در حال افزایش از برآورد شش درصدی سقوط در ماه ژوئن است.

خبر مرتبط  روسیه قصد دارد اولین حمل و نقل Arctic LNG به آسیا - RT Business News را انجام دهد

“کاهش تولید جهانی در سال 2020 کمتر از حد انتظار است ، اگرچه هنوز در تاریخ اخیر بی سابقه است” OECD گفت ، انتظار می رود اقتصاد جهانی در سال 2021 پنج درصد رشد کند. با این وجود چشم انداز “کاملاً نامشخص باقی می ماند” به دلیل همه گیری

“به دنبال تسهیل اقدامات حبس سازی و افتتاح مجدد اولیه مشاغل ، تولید به سرعت افزایش یافت ، اما سرعت بهبود جهانی طی ماه های تابستان جنبش خود را از دست داده است” OECD گفت ، با هشدار نسبت به “اختلافات قابل توجه” در کشورهای مختلف.

خبر مرتبط  اقتصاد هند پس از ضربه ویروس کرونا به زندگی دوباره زنده می شود - RT Business News

طبق گفته این سازمان ، چین ، ایالات متحده و منطقه یورو انتظار می رود عملکرد بهتری نسبت به آنچه در ماه ژوئن پیش بینی شده بود ، داشته باشند. پیش بینی می شود چین – تنها کشور در میان تخمین های OECD که امسال انتظار رشد خواهد داشت – 1.8 درصد رشد کند. در همین حال ، اقتصاد آمریکا قرار است 3.8 درصد و منطقه یورو 7.9 درصد منقبض شود.

خبر مرتبط  عربستان سعودی و کویت تولید خود را در میدان عظیم نفتی آغاز کردند - RT Business News

OECD همچنین انتظارات رشد را برای هند ، آرژانتین ، انگلیس ، مکزیک و آفریقای جنوبی که پیش بینی می شود اقتصاد آنها بیش از ده درصد منقبض شود ، بدتر کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید