اقتصاد چین پس از انقباض رکورد کورو ویروس رشد می کند – RT Business News

چین به نخستین اقتصاد بزرگ تبدیل شده است که علائم بهبودی و جلوگیری از رکود در میان همه گیر کوروی ویروس را نشان می دهد و تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) در سه ماهه دوم 3.2 درصد افزایش یافته است.

رشد مثبت اقتصادی ، که روز پنجشنبه توسط دفتر ملی آمار چین (NBS) گزارش شده است ، پس از انقباض شدید در سه ماه نخست امسال رخ داد. تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه اول سال جاری 6.8 درصد کاهش یافته است – این اولین انقباض از سال 1992 ، هنگامی که شروع به ثبت رسمی سه ماهه تولید ناخالص داخلی.

اقتصاددانان با نظرسنجی رویترز نتایج متوسط ​​بیشتری را انتظار داشتند ، زیرا نرخ رشد تولید ناخالص داخلی 2.5 درصد را پیش بینی کرده بودند. تحلیلگران نظرسنجی شده توسط بلومبرگ پیش بینی مشابهی را انجام داده اند و انتظار می رود رشد آن 2.4 درصد در سه ماهه دوم باشد.

خبر مرتبط  ادغام موجب از بین رفتن مشاغل در صنعت شیل ایالات متحده می شود - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
فعالیت اقتصادی چین علیرغم عدم اطمینان جهانی کروناویروس در حال رشد استداده های جدید نشان می دهد که این کشور اولین کسی است که شروع به بازیابی اقتصادی از Covid-19 کرده است. اگرچه تولید ناخالص داخلی برای نیمه اول سال (دو چهارم ترکیب) هنوز در قلمرو منفی قرار داشت – در مقایسه با سال گذشته 1.6 درصد کاهش یافت – پکن از سقوط به رکود جلوگیری کرد. رکود فنی به عنوان دو چهارم متوالی انقباض اقتصادی تعریف می شود.

خبر مرتبط  بیت کوین به طور خلاصه 12،000 دلار گذشته را شکست و به بالای 1 سال رسید - RT Business News

“به طور کلی ، اقتصاد ملی بر اثر منفی اپیدمی در نیمه اول به تدریج غلبه کرد و یک حرکت رشد ترمیم و بهبود تدریجی را نشان داد ، و بیشتر نشان دهنده مقاومت و سرزندگی توسعه آن بود.”او NBS گفت. “ما اطمینان داریم که اقتصاد در نیمه دوم بهبود می یابد.”

آژانس آماری چینی خاطرنشان كرد: هنوز هم برخی از سرپیچها در پیش رو هستند اما آنها را بیشتر با عوامل بیرونی پیوند داده اند ، زیرا كشورهای جهان هنوز در تلاشند تا ویروس كشنده را مهار كنند.
همچنین در rt.com
چرا چین برای هر بحران جهانی بهتر از سایر قدرتهای اقتصادی آماده استبا این حال ، تحلیلگران برخی از چالش های داخلی را یادآور شدند ، زیرا فروش خرده فروشی در چین در سه ماهه دوم سال 3.9 درصد کاهش یافته است. تنها در ماه ژوئن ، این رقم نسبت به سال گذشته 1.8 درصد کاهش یافته است و انتظار می رود رشد 0.3 درصدی داشته باشد.

خبر مرتبط  میلیاردرهای چینی ثروت خود را با وجود بحران ویروس کرونا با سرعت رکورد افزایش می دهند - RT Business News

“مصرف کننده چین از نظر داستان بازیابی عقب مانده است ،” به نقل از رویترز ، رودریگو كاتریل ، استراتژیست ارزی در NAB در سیدنی گفت. وی افزود: احتیاط مصرف کنندگان یکی دیگر از شاخص های مهم سلامت اقتصادی برای آن کشورها است “جایی که مصرف کننده نقش بزرگتری ایفا می کند.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید