اقتصاد چین تقریباً بین 7 درصد در جنگ کورو ویروس فرو می رود – RT Business News

براساس داده های دفتر ملی آمار ، دومین اقتصاد بزرگ جهان ، چین ، به دلیل شیوع Covid-19 ضربه بزرگی گرفت. این میزان در سه ماهه اول سال 2020 نسبت به سال قبل 6.8 درصد کاهش نشان داد.

این اولین انقباض از زمان پکن گزارش گزارش تولید ناخالص داخلی خود در سال 1992 است.

داده ها نشان می دهد که تولید صنعتی در Q1 8.4 درصد کاهش یافته است ، اگرچه در مارس تنها 1.1 درصد افت داشته است. فروش خرده فروشی در سه ماهه اول 19 درصد سقوط کرد. فروش کالاهای مصرفی در ماه مارس 15.8 درصد کاهش یافت ، در حالی که فروش آنلاین کالاهای فیزیکی تقریباً شش درصد افزایش یافت. سرمایه گذاری دارایی های ثابت در سه ماه اول سال 16.1 درصد رقم خورده است.

خبر مرتبط  علی بابا و دیگر شرکت های چینی ممکن است سرمایه گذاری های هند را به عنوان مناسبات تجاری پس از درگیری کشنده مرزها مسدود کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
اقتصاد چین در بازسازی Q2 از 15٪ رشد می کند زیرا از koronavirus بهبود می یابد – JPMorganنظرسنجی دولت حاکی از آن است که نرخ بیکاری شهری در ماه مارس 5.9 درصد بوده است که نسبت به ماه فوریه رکورد 6.2 درصدی را نشان می دهد.

به گفته مائو شنژیون ، سخنگوی دفتر ملی آماری ، اشتغال یک اولویت ملی است و به طور کلی پایدار است اما به گفته مائو شنجیونگ سخنگوی دفتر ملی آمار ، فشار بر شغلها همچنان به دلیل سفارشات لغو شده قابل توجه است.

خبر مرتبط  اکسون برای کاهش وضعیت پس از سقوط قیمت نفت ، کاهش شغل جهانی را می بیند - RT Business News

وی گفت ، به نقل از CNBC ، چین با وجود عدم اطمینان و بی ثباتی ناشی از شیوع تاج ویروس ، با فشار عظیمی روبرو است. مائو افزود: این کشور همچنین برای از سرگیری کار و تولید با مشکلات و چالش های جدیدی روبرو است.
همچنین در rt.com
اقتصاد جهانی احتمالاً از زمان رکود بزرگ – صندوق بین المللی پول ، بدترین رکود را متحمل خواهد شدخبر مرتبط  بیشتر شکلات های جهان از طریق کار 1.5 میلیون کودک ، بعضی از آنها تا پنج سال - مطالعه - RT Business News

با این وجود سخنگوی انتظار دارد رشد اقتصادی چین بهبود یابد. وی خاطرنشان کرد: داده برای ماه مارس بهتر از دو ماه اول سال است و ادامه این روند احتمالاً منجر به داده های بهتری برای فروردین و نیمه دوم سال می شود.

مائو با استناد به پیش بینی های صندوق بین المللی پول برای دو سال آینده ، گفت احتمالاً اقتصاد چین می تواند بیش از پنج درصد در سال جاری و آینده رشد کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید