اقتصاد هند پس از ضربه ویروس کرونا به زندگی دوباره زنده می شود – RT Business News

سومین اقتصاد بزرگ آسیا ، هند ، به لطف تثبیت تقاضای مصرف کننده و فعالیت در بخش تولید ، که به سطح قبل از بحران بازگشت ، در ماه سپتامبر بهبود خود را تسریع کرد.

پنج مورد از هشت شاخص فرکانس بالا که توسط اخبار بلومبرگ ردیابی شده ، ماه گذشته سود کسب کرده اند ، در حالی که سه شاخص دیگر ایستاده اند. تغییرات مثبت به افزایش اعتماد سرمایه گذاران کمک کرد تا یک امتیاز بعد از اینکه شاخص برای دو ماه متوالی در همان سطح باقی ماند.

این مطالعه بر اساس میانگین وزنی سه ماهه هشت شاخص در برابر داده های تاریخی سی ماه گذشته است. این شاخص ها شاخص مدیران خرید خرید مرکیت هند کامپوزیت (PMI) ، شاخص قیمت خروجی ، شاخص کتاب های سفارش ، شاخص مالی سیتی ، داده های دولت در مورد صادرات ، بخش های صنعت و زیرساخت ها و داده های بانک ذخیره هند در مورد تقاضای وام است.

خبر مرتبط  ذخیره سازی نفت ایالات متحده ممکن است جایی برای "چند صد میلیون بشکه" داشته باشد - RT Business News
همچنین در rt.com
هند می تواند از ژاپن پیشی بگیرد و تا سال 2050 به سومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شودتسریع در فعالیت کارخانه در هند یکی از عوامل اصلی افزایش بود. براساس IHS Markit ، PMI Manufacturing India در ماه گذشته به 56.8 جهش کرد که بالاترین سرعت رشد در بیش از هشت سال گذشته است. هر قرائت بالای 50 نشان دهنده انبساط است ، در حالی که پایین آمدن زیر 50 نشانگر انقباض است.

در حالی که بخش اصلی خدمات ، که تحت تأثیر قفل دو ماهه ناشی از بیماری همه گیر قرار داشت ، نتوانست به رشد خود بازگردد ، تقریباً در سپتامبر به آستانه 50 واحد رسید. PMI خدمات از 41.8 سطح در ماه آگوست به 49.8 افزایش یافت.

ادامه مطلب

خبر مرتبط  آلمان معاملات سرمایه گذاری میلیارد دلاری LNG آمریکا برای لغو تحریم ها از خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه - گزارش - RT Business News

محموله های خروجی هند نیز پس از شش ماه انقباض ، شش درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این رشد با صادرات مزرعه و داروسازی در میان دیگران تحریک شد. با این حال ، واردات هنوز هم کاهش یافته بود که در مقایسه با سال قبل تقریباً 20 درصد کاهش داشت.

یکی دیگر از شاخص های مهم سلامت اقتصادی ، فعالیت مصرف کننده ، علائم بهبودی را نیز نشان داده است. در حالی که میزان فروش خرده فروشی به طور کلی تقریباً 70 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت ، فروش وسایل نقلیه مسافری در سپتامبر بیش از 26 درصد افزایش یافت. مشخص نیست که این روند همچنان ادامه دارد ، زیرا بر اساس آخرین نظرسنجی از بانک ذخیره هند ، اعتماد مصرف کننده اخیراً سقوط کرده و در سطح پایین ثبت شده است ، زیرا هندی ها برای تورم بالاتر تلاش می کنند.

خبر مرتبط  پست های آمازون سود خود را به عنوان اپل متشکرند که علیرغم بدترین درآمد در ایالات متحده ، هزینه های محرک برای درآمد ناخوشایند را تشکر می کند - اخبار تجاری

آژانس رتبه بندی اعتباری ICRA پیشتر گفته بود که بهبود هند “گسترش و تقویت” در سپتامبر از پایین ترین سطح دیده شده در آوریل. این آژانس گفت که 9 مورد از 15 شاخص غیرمالی مالی با ردیابی ، رشد را ثبت کرده اند. با این حال ، روند ممکن است کوتاه مدت باشد ، و می تواند ثابت شود “پس از پایان فصل جشن ، در سطوح آرام بیشتری” هشدار داد

پس از رکورد انقباض سه ماهه در سه ماهه اول ، انتظار نمی رود که سومین اقتصاد بزرگ آسیا تا سه ماه اول 2021 ، که پایان سال مالی هند است ، تثبیت شود. طبق برآوردهای مختلف ، اقتصاد هند ممکن است در سال مالی بیش از ده درصد کاهش یابد ، به دلیل تأثیر همه گیری ویروس کرونا.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید