اقتصاد هند پس از رکود ویروس کرونا بهبود می یابد – اخبار تجاری RT

اقتصاد هند همچنان در ماه نوامبر از شیوع بیماری شیوع پیدا کرد زیرا این کشور شاهد کاهش ویروس کرونا بود. این بهبود با ایجاد ثبات در تقاضای مصرف کننده و فعالیت تجاری صورت گرفت.

تمام هشت شاخص فرکانس بالا که توسط اخبار بلومبرگ ردیابی شده در ماه گذشته ثابت بودند. خوانش های کلیدی آنها شامل داده های شاخص مدیران خرید (PMI) ، شاخص قیمت تولید ، شاخص کتاب های سفارش ، شاخص مالی سیتی ، داده های دولت در مورد صادرات ، بخش های صنعت و زیرساخت ها و داده های بانک ذخیره هند در مورد تقاضای وام است.

PMI هند ، شاخص سلامت اقتصادی برای بخش خدمات کلیدی که تحت تأثیر قفل شدن ناشی از همه گیری قرار گرفت ، برای دومین ماه متوالی در نوامبر گسترش یافت. این رقم در 53.7 ایستاد و از 54.1 که در ماه قبل ثبت شده بود ، كاهش یافت. هر قرائت بالای 50 نشان دهنده انبساط است ، در حالی که پایین آمدن زیر 50 نشان دهنده انقباض است.

خبر مرتبط  عربستان سعودی از قیمت های پایین نفت برای مجبور کردن آمریکا برای قطع تولید شیل استفاده می کند ، اما صدمه زدن به همه کشورها ممکن است مذاکرات را سریع کند - RT Business News
همچنین در rt.com
ثروتمندترین مرد آسیا می گوید ، رقمی سازی درآمد در هند را دو برابر خواهد کردفعالیت تولیدی ، که در چند ماه گذشته بهبود یافته است ، با سرعت کمتری رشد کرد ، اما هنوز در قلمرو مثبت بود. طبق IHS Markit ، شاخص تولید ترکیبی PMI در ماه نوامبر با کاهش رشد تولید و فروش بخش خصوصی 1.7 واحد کاهش یافت و به 56.3 رسید. با این حال ، نتایج حاصل شد “هنوز هم با میزان قابل توجهی از توسعه سازگار است” تحلیلگران در IHS Markit گفتند.

فعالیت مصرف کننده هند نیز براساس داده های فروش و تقاضای فزاینده برای وام ها بهبود یافت که در ماه نوامبر بیش از پنج درصد افزایش داشت. فروش خرده فروشی به طور کلی نسبت به سال گذشته تقریباً 45 درصد کاهش داشته است ، اما میزان فروش وسایل نقلیه مسافری تقریباً پنج درصد رشد داشته است. این بسیار کندتر از افزایش بیش از 20 درصدی بود که در ماه اکتبر و سپتامبر مشاهده شد ، اما افزایش قبلی در آستانه برگزاری یکی از جشنواره های مهم هند ، دیوالی رخ داد.

تولید صنعتی ، از جمله کالاهای سرمایه ای ، در ماه اکتبر سال گذشته بیش از سه درصد رشد کرد. داده ها با تاخیر یک ماهه منتشر می شوند. در همین حال ، تولید در صنایع زیربنایی بیش از دو درصد در مدت مشابه کاهش یافت و از رکورد 38 درصد سقوط در ماه آوریل خارج شد.

صادرات هند ماه گذشته به دلیل محدودیت های Covid-19 از سوی برخی از شرکای تجاری آن کاهش یافته است. محموله های خروجی کشور در ماه نوامبر تقریباً نه درصد کاهش داشت.

مشخص نیست که آیا بهبودی مداوم پس از یافتن ویروس کرونا ویروس جدید در انگلیس و شروع دوباره بستن مرزهای خود توسط کشورها همچنان ادامه دارد. هند همچنین ممکن است با وجود تعلیق پرواز با انگلیس ، شاهد افزایش عفونت ها باشد.

خبر مرتبط  تولید ناخالص داخلی هند بیش از 16٪ در ماه آوریل تا ژوئن در میان عدم قطعیت همه گیر - قرارداد بیزینس RT

وی گفت: “تا زمانی که فشار جدید را در هند پیدا کنیم ، ممکن است خیلی دیر باشد. اگر سریع جهش پیدا نکنیم ، نمی توانیم سریع جلوی ویروس را بگیریم ، ” مدیر مرکز زیست سلولی و مولکولی (CCMB) مستقر در هند ، دکتر راکش میشرا ، به Business Standard گفت.

ماه گذشته ، هند کمترین میزان آلودگی به ویروس کرونا را در چهار ماه گذشته داشته است ، در حالی که به گفته تایمز هند ، تعداد کشته ها نیز کاهش یافته است. این کشور در ماه نوامبر 1.28 میلیون مورد Covid-19 داشته است ، بیش از 30 درصد کمتر از یک ماه قبل ، در حالی که تلفات جانی در مقایسه با 23،472 ماه قبل به 15،494 کاهش یافته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید