اقتصاد هند نشان می دهد علائم بهبودی زود هنگام پس از خاموش شدن شدید Covid-19 – خبرنامه RT Business

چهار ماه پس از تعطیل شدن سراسر کشور در سراسر هند ، برخی از شاخص های اصلی اقتصاد از جمله صادرات ، سرمایه گذاری های خارجی و شماره اشتغال ، نشان می دهد که فعالیت اقتصادی در این کشور به تدریج در حال بهبود است.

داده ها نشان می دهد که صادرات برخی کالاها افزایش یافته است – برای مثال ، صادرات ادویه جات ترشی جات در ماه ژوئن 34 درصد از لحاظ روپیه افزایش یافته است.

بخش خودروهای ویران شده کشور نیز بهبود یافته است ، به طوری که کل صادرات در بین دسته ها تقریباً سه درصد افزایش یافته و به بیش از 4.76 میلیون وسیله نقلیه در سال مالی منتهی به 31 مارس رسیده است.

خبر مرتبط  تجارت مجدد تجارت چین با وجود چشم انداز جهانی تیره و تار در میان قفل شدن کورو ویروس - RT Business News

به گفته وزیر تجارت و صنایع پیوش گویش ، پیش بینی می شود تراز پرداخت هند بسیار قوی باشد. “صادرات چرخش خوبی را نشان داده است. ما [were]در ماه جولای ، حدود 91 درصد [of the] میزان صادرات دوره مشابه سال گذشته ، “ وی گفت ، افزود که واردات در همان ماه 70 درصد از سطح سال گذشته بوده است.
همچنین در rt.com
هند می تواند چین را به عنوان مقصد اصلی تجارت و سرمایه گذاری برای مشاغل انگلستان جایگزین کندپس از از بین رفتن 121.5 میلیون شغل در آوریل 2020 ، بیکاری در این کشور کاهش یافته است ، پس از آنکه حدود 121.5 میلیون شغل در آوریل 2020 از بین رفت ، گفت: اتاق فکر مستقر در بمبئی مرکز نظارت بر اقتصاد هند است. براساس داده های آن ، تعداد مشاغل گمشده در ماه می 100.3 میلیون نفر و در ژوئن به 29.9 میلیون نفر کاهش یافته است. ژوئیه شاهد بهبودی بیشتر بود و تعداد شغل های از دست رفته به 11 میلیون نفر کاهش یافت.

خبر مرتبط  Huawei چین امیدوار است که در میان فشارهای تحریم های ایالات متحده از شبکه های 5G اروپا پشتیبانی کند - RT Business News

در نشانه دیگری از بهبود ، آخرین آمار سرمایه گذاری وزارت تجارت بین الملل نشان داد که مشاغل هندی دومین سرمایه گذار بزرگ در انگلستان ، پشت ایالات متحده ، با 120 پروژه جدید و 5429 شغل در سال های 2019-20.

بیشتر بخوانید: کشاورزی احیای اقتصادی هند را از بیماری همه گیر ویروس – وزیر دارایی سوق می دهد

خبر مرتبط  اقتصاددان به بوم بوست گفت: حملات سیاسی به هواوی نشان می دهد ایالات متحده و انگلیس می خواهند دیوار آهنی دیجیتال در سراسر جهان برپا کنند - RT Business News

جولی چاپل ، مدیر عامل بازارهای بین المللی در لندن و شرکا ، به هند امروز تلویزیون گفت: وی گفت: “ما از ابتدای همه گیر ، شاهد کاهش فعالیت های اقتصادی بودیم ، اما این به دلیل آشفتگی بود که اقتصاد جهانی در آن رخ داد. از چند ماه گذشته ، سرمایه گذاری ها توسط شرکت های هندی افزایش یافته است. شرکت ها در حال افتتاح دفاتر هستند و ما انتظار داریم سرمایه گذاری تا پایان امسال افزایش یابد. “

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید