اقتصاد هند ممکن است در اواخر بحران کورو ویروس کاهش یافته است – RT Business News

رسانه های محلی گفتند رسانه های محلی با استناد به ارزیابی آژانس رتبه بندی ایكرا از پیامدهای ویرانگر كووید-19 ، گفتند كه ممكن است سومین اقتصاد بزرگ آسیا در سه ماهه اول سال مالی جاری 25 درصد منقبض شود.

براساس گزارش ایكرا ، هم تولید ناخالص داخلی هند (ناخالص داخلی) و هم ارزش افزوده ناخالص (GVA) در دوره آوریل تا ژوئن كاهش یافته است. برخلاف اکثر کشورها ، سال مالی هند (FY) از اول آوریل شروع می شود ، بنابراین سه ماه تا ژوئن به عنوان سه ماهه اول تعریف می شود.
همچنین در rt.com
هند می تواند چین را به عنوان مقصد اصلی تجارت و سرمایه گذاری برای مشاغل انگلستان جایگزین کندخبر مرتبط  یوان چین برای تبدیل شدن به سومین ارز ذخیره بزرگ جهان در پشت دلار و یورو - Morgan Stanley - RT Business News

آژانس رتبه بندی اعلام کرد که این سقوط در حالی رخ داده است که بخش های عمده تولید در میان بندهای قفسه سراسری فلج شده و متحمل خسارات زیادی شدند. بنا بر گزارش ها ، میزان کاهش 40 درصدی در سال نسبت به سال گذشته در حجم تولیدات ثبت شده است ، در حالی که فعالیت اقتصادی نیز در بخش هایی از قبیل ساخت و ساز ، تجارت ، هتل ها و حمل و نقل به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

تحلیلگران همچنین خاطرنشان كردند كه محدودیتهای مربوط به مسافرت ، جهانگردی و مهمان نوازی مرتبط با بیماری همه گیر بر عملکرد بخش خدمات در همین مدت تأثیر منفی گذاشته است.

خبر مرتبط  بلغارستان خط لوله TurkStream را در بین تهدیدهای ایالات متحده برای تحریم پروژه های انرژی روسیه تکمیل می کند - RT Business News

“ارزیابی ما از داده های موجود برای حجم و سودآوری بخش های صنعتی و خدمات ، انتظار پریشانی در MSME و بخش های نسبتاً غیررسمی ، و همچنین برداشت مناسب و ربیعی و هزینه های درآمد دولت ناشی می شود.” گفت آدیتی نایار ، اقتصاددان اصلی ایكرا.
همچنین در rt.com
آیفون 11 اپل از این پس در هندوستان ساخته می شود ، نه چینماه گذشته ، آژانس پیش بینی های خود را برای کاهش انقباض ناخالص داخلی هند برای این سال مالی به شدت مورد تجدید نظر قرار داد و انتظار داشت 9.5 درصد کاهش نسبت به پنج درصد پیش بینی شده در اوایل سال داشته باشد. این روند نزولی به دلیل افزایش تعداد عفونت های کورو ویروسی رخ داد که باعث شد مجدداً قفل های موضعی در چندین ایالت ایجاد شود.

خبر مرتبط  هند بررسی دامپینگ برای واردات مس از مالزی ، تایلند و ویتنام را آغاز می کند - RT Business News

بانک جهانی هفته گذشته هشدار داد که شیوع کورو ویروس ممکن است پیشرفت هند در کاهش فقر را تحت تأثیر قرار داده و میلیون ها نفر را به آن سوق دهد. این نهاد همچنین قرار است چشم انداز خود را برای این کشور تجدید نظر کند ، زیرا انتظار می رود انقباض تند در تولید ناخالص داخلی هند از 3/3 درصد پیش از این پیش بینی شده باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید