اقتصاد منطقه یورو پس از قفل شدن ویروس کرونا ویروس کرونا مجدداً رو به زوال می رود – اخبار تجاری RT

منطقه یورو در مسیر انقباض اقتصادی دیگری قرار دارد ، زیرا شاخص های اصلی اقتصاد منطقه یورو در ماه نوامبر به پایین ترین سطح شش ماهه خود رسید ، در حالی که تلاش های دولت برای مهار گسترش Covid-19 کاهش یافته است.

بر اساس آخرین نظرسنجی شرکت تحقیقاتی IHS Markit ، شاخص های خرید مدیران فعال خرید خدمات (PMI) و کامپوزیت منطقه یورو به پایین ترین سطح از ماه مه رسیده اند. اولی در نوامبر از 50.0 که در اکتبر مشاهده شد به 45.1 رسید و در حالی که دومی از 46.9 به 41.3 سقوط کرد.

خبر مرتبط  سقوط دلار کل اقتصاد خانه کارتهای آمریکا را تا پایان سال سرنگون خواهد کرد - پیتر شیف - اخبار تجاری RT

هر قرائت در شاخص زیر 50 نشان دهنده انقباض است ، در حالی که خواندن بالاتر از این سطح رشد را نشان می دهد.
همچنین در rt.com
اقتصاد منطقه یورو در مسیر رکود اقتصادی دو برابر استاین شرکت تحقیقاتی خاطرنشان کرد که جدا از افت شدید در دو سه ماهه نخست سال جاری ، زمانی که منطقه سخت ترین قفل ها را به دلیل همه گیری مشاهده کرد ، میانگین PMI 47.6 در سه ماهه چهارم “تاکنون کمترین است” از بحران بدهی سال 2012.

“اقتصاد منطقه یورو در ماه نوامبر در میان تلاش های مجدد برای از بین بردن روند افزایشی عفونت های Covid-19 دوباره به یک افت شدید افتاده است.” گفت: کریس ویلیامسون ، اقتصاددان ارشد بازرگانی در IHS Markit. “این داده ها احتمالاً افزایش می یابد که منطقه یورو در سه ماهه چهارم دوباره تولید ناخالص داخلی را شاهد باشد.”
همچنین در rt.com
بیش از نیمی از شرکت های کوچکتر اروپا ممکن است طی یک سال ورشکسته شوند – نظرسنجی مک کینزیخبر مرتبط  اقتصاد هند به دلیل تأثیر بیماری همه گیر ویروس کرونا 9٪ منقبض می شود - S&P - RT Business News

بزرگترین اقتصاد اروپا ، آلمان ، به منطقه کمک کرده است تا از رکود بزرگتر جلوگیری کند. برخلاف بسیاری از همتایان آن ، PMI کامپوزیت فلش آن در قلمرو انقباض قرار نگرفت ، اما از 55.0 به 52.0 کاهش یافت تا ضعیف ترین گسترش را از زمان بهبود در جولای ثبت کند.

خبر مرتبط  علی بابا فیس بوک را به عنوان ششم ارزشمندترین شرکت جهان - RT Business News

کاهش بیشتر ممکن است به یک عقبگرد دیگر برای اقتصاد اروپا تبدیل شود و بهبود آن را متوقف کند. IHS Markit انتظار انقباض 7.4 درصدی اقتصاد منطقه یورو در سال جاری و تنها رشد 3.7 درصدی در سال 2021 را دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید