اقتصاد عربستان سعودی به شدت از سقوط قیمت نفت ضربه خورد – RT Business News

اقتصاد عربستان سعودی 7 درصد کاهش یافت ، در حالی که نرخ بیکاری در سه ماهه دوم به بالاترین سطح رسیده است زیرا اثر ترکیبی سقوط قیمت نفت و بیماری همه گیر Covid به بزرگترین صادرکننده نفت جهان ضربه سختی وارد کرد.

اداره کل آماری پادشاهی روز چهارشنبه گفت ، تولید ناخالص داخلی عربستان سعودی در سه ماهه دوم سال گذشته 7.0 درصد افت داشت. بخش نفت 5.3 درصد منقبض شد ، در حالی که بخش غیرنفتی 8.2 درصد کاهش یافت به دلیل محدودیت ها و قفل های موجود برای مهار همه گیر.

خبر مرتبط  صندوق های بازنشستگی ایالات متحده "زباله های خطرناک زباله خطرناک است" - گزارش Keizer RT - اخبار تجاری RT

مقام آماری اعلام کرد ، در Q2 ، ارزش صادرات کالاها و خدمات 55.8 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است ، که عمدتا به دلیل افت 61.8 درصدی ارزش صادرات نفت است.

در همین حال ، نرخ بیکاری عربستان در سه ماهه دوم سال 2020 به 15.4 درصد افزایش یافته است که رکورد بالا و 3.1 واحد درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
همچنین در rt.com
کشورهای حوزه خلیج فارس ناامیدتر از افزایش قیمت نفت هستنداداره کل آمار گفت: در میان سعودی های بیکار ، 63.1 درصد به گروه سنی 20 تا 29 سال تعلق داشتند.

خبر مرتبط  چرا تلاش های ایالات متحده برای آسیب رساندن به شرکت های فن آوری چینی "پیشنهادی برای از دست دادن" است - RT Boom Bust بررسی می کند - RT Business News

سقوط قیمت های نفت – که خود عربستان سعودی در آن غرق شد در هنگام سقوط شدید تقاضا در ماه آوریل ، بازار را پر از نفت کرد – پادشاهی را مجبور به اقدامات بسیار نامطبوع مانند سه برابر شدن مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) ، کاهش پرداخت به خانوارهای فقیرتر و قطع کمک هزینه های زندگی کارگران دولت.

چشم انداز اقتصادی عربستان سعودی برای امسال هنوز در میان رکود اقتصادی همه گیر و سقوط قیمت نفت که منجر به کاهش تولید نفت این کشور به عنوان بخشی از پیمان جدید اوپک + شد ، احمد الخلیفی ، فرماندار پول عربستان سعودی همچنان نامشخص است. سازمان (SAMA) ، اوایل ماه سپتامبر گفته شد.

خبر مرتبط  فرانسه از Airbus خواست تا هرچه کمتر کارگرانی را که ممکن است 15000 کارگر کاهش داشته باشد از آتش بکشد - RT Business News

درآمد نفت عربستان از ماه مارس سال به سال کاهش می یابد ، در حالی که کسری بودجه مالی پادشاهی در Q2 – بدترین سه ماهه نفت در دهه های گذشته – به دلیل تداوم کسادی قیمت نفت و تقاضای نفت ، 29 میلیارد دلار بود.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com