اقتصاد روسیه نشانه های قدرتمندی از بهبودی ویروس کرونا دارد – اخبار تجاری RT

اقتصاد روسیه در سه ماهه سوم 3.6 درصد کاهش یافت ، که بیش از نیمی از افت هشت درصدی سه ماهه قبل بود ، زمانی که دولت برای جلوگیری از شیوع Covid-19 اقتصاد را متوقف کرد.

نتایج اولیه سه ماهه ژوئیه تا سپتامبر که توسط آژانس آمار دولتی روسیه Rosstat ارائه شد ، کمی بهتر از برخی از برآوردهای دولت قبلی بود. طبق گزارش وزارت توسعه اقتصادی ، تولید ناخالص داخلی روسیه 3.8 درصد در مدت مشابه کاهش یافت.
همچنین در rt.com
اقتصاد روسیه برای مقابله با شوک ویروس کرونا بهتر از انتظار – کمیسیون اروپاخبر مرتبط  بیشتر شرکت های روسی به دلیل قفل ویروس با ضررهای بزرگی روبرو هستند و در دریافت کمک های دولت مشکل دارند - RT Business News

سه ماهه آخر نشان می دهد که اقتصاد روسیه از سه ماهه دوم که تولید ناخالص داخلی هشت درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است ، به دلیل محدودیت های سختگیرانه در سراسر کشور که ناشی از شیوع ویروس کرونا است ، جنبش اقتصادی پیدا کرده است.

روند مثبت ناشی از بازگشایی اقتصاد بود که به برخی از بخشهای ویروسی اجازه می دهد تا روند بهبودی خود را آغاز کنند. طبق آمار ، کشاورزی 2.7 درصد رشد داشته است. تحلیلگران خاطرنشان كردند كه این بهبودها با تقاضای به تعویق افتاده نیز پشتیبانی می شود ، زیرا افراد شروع به خرید اقلامی مانند ماشین و لوازم خانگی می كنند.

خبر مرتبط  حتی ویروس های جزئی ممکن است باعث انسداد گسترده و ممنوعیت سفر در دوران ویروس کرونا شوند - تحلیلگر Boom Bust - RT Business News
همچنین در rt.com
برنامه های بودجه روسیه نشان می دهد که اقتصاد اکنون مهمتر از هزینه های نظامی استبرخی از بخشها هنوز تحت فشار شدید قرار دارند. تولید پنج درصد کاهش یافت ، در حالی که استخراج منابع معدنی به دلیل تعهدات روسیه در توافق با صادر کنندگان برجسته نفت معروف به OPEC + 11.5 درصد کاهش یافت.

بر اساس داده های Rosstat ، گردش مالی خرده فروشی در سه ماهه سوم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2.5 درصد کاهش یافته است ، در حالی که ترافیک مسافران تقریبا به نصف کاهش یافته است.

خبر مرتبط  آیا قرار است کارنامه قرمز ناشی از Brexit صادرات انگلیس به اروپا را متوقف کند؟ RT's Boom Bust متوجه می شود - اخبار کسب و کار RT

اقتصاددانان هشدار می دهند که روند مثبت ممکن است دوام نیاورد و در سه ماه آخر سال رکود عمیق تری را شاهد باشیم. آنها می گویند بخشهایی که بهبود یافته اند از قبل به یک فلات رسیده اند ، در حالی که تقاضای مصرف کننده هنوز زیر سطح قبل از بحران است و شرایط را برای پویایی منفی ایجاد می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید