اقتصاد روسیه برای مقابله با شوک ویروس کرونا بهتر از انتظار – کمیسیون اروپا – RT Business News

کمیسیون اروپا پیش بینی خود را برای اقتصاد روسیه بهبود بخشیده است ، در حالی که چشم انداز جهانی خود را کاهش می دهد ، زیرا بحران ویروس کرونا ویران کردن اقتصاد جهانی است.

بر اساس آخرین پیش بینی اقتصادی اتحادیه اروپا که اوایل این هفته منتشر شد ، تولید ناخالص داخلی روسیه (تولید ناخالص داخلی) قرار است 4.2 درصد کاهش یابد. این 0.8 درصد کمتر از آن است که بدن در پیش بینی اقتصادی تابستان 2020 پیش بینی کرده است. انتظار می رود سال آینده اقتصاد روسیه بیش از آنچه تصور می شد گسترش یابد – به جای 1.6 درصد ، با دو درصد. در مورد 2022 ، کمیسیون پیش بینی می کند تولید ناخالص داخلی روسیه 1.9 درصد افزایش یابد.
همچنین در rt.com
تقریباً 200 فرودگاه اروپا ممکن است متلاشی شوند ، تقریباً 280،000 شغل را در معرض خطر قرار می دهدخبر مرتبط  انگلیس اولین معامله مهم تجارت آزاد پس از Brexit را با ژاپن منعقد کرد - RT Business News

در حالی که پیش بینی اخیر برای سال 2020 تقریباً مشابه چشم انداز به روز شده توسط صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) است ، اما هنوز کمی غم انگیزتر از انتظارات روسیه است. در ماه سپتامبر ، وزارت توسعه اقتصادی کشور ارزیابی خود را از تأثیر ویروس کرونا در اقتصاد بازبینی کرد ، اکنون پیش بینی کرده است که به جای 5 درصد ، انقباض 3.9 درصدی داشته باشد.

کمیسیون اروپا هشدار می دهد که اتحادیه اروپا و اقتصاد جهانی هنوز مستعد ابتلا به یک اقتصاد هستند “درجه بسیار بالایی از عدم اطمینان و خطرات” به دلیل تجدید حیات ویروس. تحولات اخیر منجر به تجدید نظر در پایین بینی پیش بینی اقتصاد جهانی آن شده است. امسال انتظار می رود تولید ناخالص داخلی جهانی 4.3 درصد در برابر افت 3.5 درصدی پیش بینی شده در چشم انداز اقتصادی بهار سقوط کند. در سال 2021 ، اقتصاد جهانی قرار است به عقب برگردد و 4.6 درصد گسترش یابد – 0.6 درصد کمتر از آنچه کمیسیون پیش بینی کرده بود.

خبر مرتبط  نیکولا و جنرال موتورز تسلا را با "بدترین" کامیون برقی 900 اسب بخاری جهان به چالش می کشند - RT Business News
همچنین در rt.com
بیش از نیمی از شرکت های کوچکتر اروپا ممکن است طی یک سال ورشکسته شوند – نظرسنجی مک کینزی“به طور خلاصه ، ما هرگز روی بهبودی V- شکل” حساب نکردیم. اکنون مطمئناً می دانیم که یکی نخواهیم داشت. “ کمیسر اقتصاد پائولو جنتیلیونی گفت. وی همچنین تأکید کرد که ، با وجود اخیر “صعود بسیار قوی” از افت تاریخی که در نیمه اول سال مشاهده شد ، موج دیگری از Covid-19 روند بازگشت اروپا را قطع کرده است.

“رشد در سال 2021 باز خواهد گشت ، اما دو سال طول می کشد تا اقتصاد اروپا نزدیک شود تا سطح قبل از همه گیری خود را بدست آورد.” او اضافه کرد.

بدتر شدن بیماری همه گیر ویروس کرونا همچنان یک خطر مهم برای آینده اقتصاد اروپا است. یک سناریوی بدبینانه تر ، این را القا می کند “زخم” ویروس ممکن است باقی مانده باشد “عمیق تر و دورتر” ، از جمله ورشکستگی ، بیکاری طولانی مدت و اختلالات عرضه.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید