اقتصاد دیجیتال آفریقا ممکن است تا سال 2050 بیش از شش برابر رشد کند – RT Business News

اقتصاد اینترنتی آفریقا می تواند در آینده نزدیک شاهد گسترش گسترده ای باشد ، در حالی که سه دهه گذشته تولید ناخالص داخلی این قاره از 700 میلیارد دلار فراتر رفته است.

بر اساس گزارش اخیر e-Conomy Africa 2020 ، منتشر شده توسط گوگل و شرکت بین المللی مالی (IFC) ، پتانسیل اقتصاد اینترنتی آفریقا ، که شامل بخش هایی مانند تجارت الکترونیکی ، تدارکات الکترونیکی ، edtech ، سرگرمی ، fintech ، و healthtech در میان دیگران ، “یکی از بزرگترین فرصتهای سرمایه گذاری نادیده گرفته شده در دهه گذشته است.”

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که این بخش ممکن است تا سال 2025 به 180 میلیارد دلار برسد و 5.2 درصد از تولید ناخالص داخلی قاره را در مقایسه با حدود 115 میلیارد دلار و 4.5 درصد پیش بینی شده در سال جاری تشکیل دهد. تا سال 2050 ، سهم بالقوه پیش بینی شده می تواند به 712 میلیارد دلار ، معادل 8.5 درصد از تولید ناخالص داخلی قاره برسد.

خبر مرتبط  غول مسافرتی TUI قصد دارد با وجود کمک مالی دولت 8،000 شغل را به دام بیندازد - RT Business News
همچنین در rt.com
ثبت معاملات طلا TRIPLES سود معدنچی آفریقای جنوبیاین بدان معناست که اقتصاد دیجیتال آفریقا ، ناشی از دسترسی روزافزون به اتصال به اینترنت با کیفیت سریعتر و بهتر ، جمعیت در حال گسترش سریع شهری و اکوسیستم راه اندازی دیجیتال و همچنین یک استعداد استعدادی در حال رشد فناوری ، طی 30 سال بیش از شش برابر گسترش می یابد. همچنین تقریباً 25 برابر بزرگتر از سال 2012 خواهد بود ، زمانی که تقریباً 30 میلیارد دلار تخمین زده شد.

خبر مرتبط  بدهی ملی ایالات متحده به 26 تریلیون دلار رسیده است و فقط در یک ماه 1 تریلیون دلار افزایش می یابد - RT Business News

انتظار می رود بیماری همه گیر ویروس کرونا بر توسعه بخش تأثیر بگذارد زیرا تاکنون اقتصاد اینترنت آفریقا به طور گسترده ای مقاوم بوده است. با این وجود ، اشاره شد که اقتصاد دیجیتال قاره پس از شیوع Covid-19 متحول خواهد شد ، اما “دقیقاً آنچه این تحول به نظر می رسد باید منتظر ماند.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  شرکت های نفتی ایالات متحده تولید را بسیار سریعتر از حد انتظار کاهش می دهند - RT Business News