اقتصاد جهانی در سال جاری بیش از 5 درصد کاهش خواهد یافت – RT Business News

بانک جهانی می گوید ، همه گیری های Covid-19 و اقدامات قفل شونده متعاقب آن ، اقتصاد جهانی را به آشفتگی انداخته اند ، بانک جهانی می گوید تولید ناخالص جهانی (تولید ناخالص داخلی) 5.2 درصد در سال 2020 را منعقد کرده است.

کاهش پیش بینی شده بدتر از جنگ جهانی دوم و تقریباً سه برابر شدیدتر از رکود جهانی 2009 خواهد بود.

در گزارش چشم انداز اقتصادی جهانی ، این بانک پیش بینی کرده است که انتظار می رود این بیماری همه گیر در سال 2020 ، اکثر کشورها را به رکود فروکش کند. “سرانه درآمد سرمایه در بزرگترین بخش کشورها از سال 1870 در جهان.”

پیش بینی می شود اقتصادهای پیشرفته هفت درصد کاهش یابد. این بانک ابراز نگرانی خاص از توسعه بازارهایی با سیستم های بهداشت عمومی ضعیف تر ، که در آن ممکن است تا 60 میلیون نفر در فقر شدید قرار بگیرند.

خبر مرتبط  اقتصاددان به بوم بوست گفت: حملات سیاسی به هواوی نشان می دهد ایالات متحده و انگلیس می خواهند دیوار آهنی دیجیتال در سراسر جهان برپا کنند - RT Business News

وی گفت: “این یک نگرش عمیقاً ترسناک است ، و احتمالاً بحران می تواند زخم های ماندگار را در خود جای دهد و چالش های اساسی جهانی را به وجود آورد.” معاون رئیس بانک جهانی گفت سیلا پازارباسی اوغلو. براساس این گزارش ، سرمایه گذاری در مدت زمان نزدیک پایین تر خواهد بود و زنجیره های تجارت و عرضه جهانی تا حدی فرسایش می یابد.

بانک جهانی پیش بینی های رشد را برای همه مناطق کاهش داده است اما به ویژه از نظر آماری آمریکای لاتین ، اروپا و آسیای مرکزی به دلیل وسعت شیوع داخلی آنها و خطر ابتلا به “سرریز جهانی” به دلیل تکیه سنگین به تجارت ، گردشگری و کالاها.

خبر مرتبط  منطقه خاور دور روسیه با وجود همه گیر بودن ، تولید طلا را افزایش می دهد - RT Business News

این گزارش پیش بینی می کند کاهش 9.1 درصدی تولید ناخالص داخلی واقعی برای منطقه یورو و 6.1 درصد کاهش برای ایالات متحده و ژاپن. در آمریكا ، بانك جهانی انتظار دارد كه در سال 2021 چهار درصد افزایش یابد و فرض بهبود اعتماد مصرف كننده و سرمایه گذار را داشته باشد ، “در مقیاس بزرگ” حمایت از سیاست های فدرال رزرو و کنگره.

خبر مرتبط  بحران سیمکارت عمیق تر می شود زیرا شرکت ادعا می کند میلیارد ها مفقود وجود ندارد - RT Business News
همچنین در rt.com
حدود 2 بیلیون نفر ممکن است به دلیل بیماری همه گیر ، ظرف دو ماه آینده شغل خود را از دست دهندپیش بینی می شود دومین اقتصاد بزرگ جهان ، چین ، امسال رشد یک درصدی داشته باشد ، این رقم در سال 2019 از 6.1 درصد در سال قبل از بازگشت به عقب برگردد.

بانک جهانی ضمن پیش بینی بازگشت اقتصادی جهانی 4.2 درصد در سال 2021 ، هشدار داد “حتی ممکن است سناریو بدتر” اگر بحران سلامتی بیشتر از آنچه انتظار می رود مهار کند طول می کشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید