اقتصاد جهانی به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 حداقل 126 میلیارد دلار از دست داده است – گزارش ITC – اخبار تجاری RT

یک بررسی جدید توسط مرکز تجارت بین المللی (ITC) نشان داده است که تجارت بین الملل در هر چهار چهارم سال 2019 سقوط کرده است ، و در اوایل سال 2020 در یک “اثر موج دار که از چین شروع شده است ، شدت می یابد.

بر اساس گزارشصادرات چین در ماه فوریه در حدود 21 درصد در مقایسه با سال قبل از آن غرق شد. در حالی که در ماه مارس اندکی بهبود یافتند ، همه گیر شروع به صادرات سایر کشورها کرد.

آمارها نشان می دهد که صادرات کشورهای اروپایی و ایالات متحده به ترتیب هشت درصد و هفت درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

خبر مرتبط  بیکاری در ایالات متحده به بیش از 30 میلیون دلار افزایش یافته است ، زیرا اقتصاد ویرانگر کرون ویروسی - مجله RT Business News

“اثرات کامل بحران هنوز قابل مشاهده نیست ، زیرا اکثر کشورها در اواخر مارس و آوریل 2020 به بن بست رسیدند.” در این گزارش آمده است که داده های آن ماه ها در زمان انتشار در دسترس نیست.
همچنین در rt.com
صندوق بین المللی پول هشدار می دهد که بیشتر کشورها نسبت به آنچه پیش بینی شده عمل کرده اند بدتر عمل می کنند و می گوید احتمالاً پیش بینی های خود را نیز کاهش خواهد داداین تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از کشورهای در حال توسعه به دلیل افزایش ارزش دلار آمریکا با سرهای دیگری روبرو هستند. این “فشار فزاینده ای را به تجارت بین المللی وارد می کند.”

خاموشی ها در چین ، اتحادیه اروپا و ایالات متحده بیشترین تأثیر را در تجارت بین المللی داشتند ، زیرا این سه اقتصاد “بازیگران اصلی در زنجیره های تأمین جهانی ، و بنابراین واردکنندگان مهم مواد اولیه ، قطعات و اجزای سازنده هستند.”

در نتیجه این ، صادرکنندگان آفریقایی بیش از 2.4 میلیارد دلار صادرات زنجیره ارزش جهانی را از دست می دهند که بیش از 70 درصد از این ضررها مربوط به نقض موقت زنجیره تأمین با اتحادیه اروپا است.

خبر مرتبط  سرمایه گذاران علی رغم تهدید به تحریم ، همچنان پول خود را در اوراق قرضه دولتی روسیه قرار می دهند - RT Business News
همچنین در rt.com
تجارت جهانی با بدترین وضعیت روبرو شده است ، اما “ممکن بود خیلی بدتر شود” – WTOطبق ITC ، سه قطب عمده تجارت (چین ، ایالات متحده ، اتحادیه اروپا) 63 درصد از واردات زنجیره تأمین جهان و 64 درصد از صادرات زنجیره تأمین را تشکیل می دهد. این پروژه را انجام می دهد “اختلال در ورودی های تولید 126 میلیارد دلار خواهد بود.”

در این گزارش آمده است كه بیش از 55 درصد كل بنگاههای كوچك و متوسط ​​به طور جدی تحت تأثیر این بیماری قرار گرفته اند. دو سوم آنها گزارش دادند كه این بحران تأثیر زیادی در فعالیتهای تجاری آنها گذاشته است.

خبر مرتبط  هند به دنبال کنترل سخت تر کالاهای چینی است که از 3 کشور به دنبال درگیری کشنده مرزی وارد می شوند - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید