اقتصاد جهانی امسال به دلیل همه گیری 5.6٪ منقبض می شود – اخبار تجاری سازمان ملل – RT

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (UNCTAD) پیش بینی کرده است که حجم تجارت جهانی با شدیدترین کاهش از زمان پایان بحران مالی جهانی روبرو است و در سال جاری به 5.6 درصد کاهش یافته است.

این رقم که در اوایل هفته جاری توسط آژانس اعلام شد ، نسبت به پیش بینی قبلی آن که پیش بینی می کرد تجارت جهانی 9 درصد از سال قبل منقبض شود ، خوشبینانه است. بزرگترین افت قبلی در سال 2009 مشاهده شد ، زمانی که تجارت کالاهای جهانی 22 درصد رشد داشت.
همچنین در rt.com
سازمان ملل هشدار می دهد که بیماری همه گیر می تواند 130 میلیون نفر را به فقر شدید سوق دهدخبر مرتبط  میشلن برای تقویت بهره وری تولید 2300 کارگر در فرانسه را بهم می زند - RT Business News

با این حال ، آنکتاد پیش بینی خود را برای بخش خدمات ، که به دلیل کاهش شدید سفر ، فعالیت های حمل و نقل و گردشگری در طی همه گیر شدن ، بسیار متضرر شده بود ، کاهش داد. بر اساس آمارهای منتشر شده – پیش بینی های هدایت شده برای داده ها برای آینده نزدیک – از دفترچه راهنمای آمار UNCTAD در سال 2020 ، بخش آشفته در حال سقوط 15.4 درصدی حیرت انگیز به سطوح آخرین بار در دهه 1990 است. حتی به دنبال بحران قبلی ، تجارت خدمات کمتر از 10 درصد کاهش داشت.

آژانس سازمان ملل متحد گفت ، این بیماری همه گیر همچنین به روال معمول در سال 2020 تغییر شکل داده است و افزود که مجبور است روش های آماری را تنظیم کند تا ارقام به روز در مورد نتایج اقتصادی را ارائه دهد.

خبر مرتبط  شرکت هواپیمایی بزرگ روسیه می گوید ، سفر هوایی بین المللی ممکن است در اواسط تابستان از سر گرفته شود - RT Business News
همچنین در rt.com
Covid-19 می تواند بیش از 100 میلیون شغل و بیش از 1 تریلیون دلار از صنعت جهانگردی جهانی را از بین ببرد“بر خلاف سال های گذشته ، مدل هایی که اکنون تجارت بین المللی و تولید ناخالص داخلی را پیش بینی می کنند باید با غیرمعمول ترین شرایط در حافظه زنده دست و پنجه نرم کنند.” استیو مک فیلی ، آماری ارشد UNCTAD گفت.

پس از شیوع Covid-19 که دولت ها را مجبور به اعمال محدودیت هایی برای مهار شیوع ویروس کشنده کرده است ، امسال قرار است اکثر اقتصادهای بزرگ با انقباض روبرو شوند. چین ، که اولین کسی بود که با شیوع آن روبرو شد و پس از قفل شدید ، آن را تحت کنترل گرفت ، می تواند به تنها معافیت تبدیل شود. دومین اقتصاد بزرگ جهان از قبل شروع به بازگشت کرده است و تجارت آن در حال رونق است ، تقاضای شدید برای تجهیزات الکترونیکی و تجهیزات پزشکی صادرات خود را به بالاترین سطح می رساند.

خبر مرتبط  هند بسیار ارزان قیمت نفت خام آمریکایی را خریداری کرد ، اما مکان هایی برای ذخیره آن وجود ندارد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید