اقتصاد جهانی از زمان جنگ جهانی دوم با شدیدترین بحران روبرو است – وزیر امور خارجه ژاپن – RT Business News

ژاپن از تأثیر شیوع Covid-19 بر اقتصاد جهانی هشدار داده و گفته است که می تواند بدترین بحران از پایان جنگ جهانی دوم را به دنبال داشته باشد.

تأثیر بر اقتصاد بین المللی و همچنین اقتصاد ژاپن بسیار جدی است. اقتصاد جهانی از زمان جنگ با شدیدترین بحران روبرو است. “ وزیر امور خارجه ژاپن توشیمیتسو موتگی روز دوشنبه به نقل از کیودو نیوز گفت.
همچنین در rt.com
کووید 19 اقتصاد فرانسه را به رکود عمیق کشاند و امثال آن از سال 1945 تاکنون ندیده استاین اظهارات در حالی صورت می گیرد که دولت ژاپن تصمیم دارد محرك ركوردی حداكثر 117.1 تریلیون ین (1.08 تریلیون دلار) را برای نبرد با پیامدهای اقتصادی بحران koronavirus در میان ترس ها مبنی بر سقوط اقتصادی ثروتمندترین اقتصاد جهان در ركود اقتصادی ، تأیید كند. این برنامه اضطراری که کمتر از دو هفته پس از رونمایی از بسته دیگری صورت می گیرد ، پرداخت های مربوط به هر شهروند را به جای خانوار تعیین می کند. برای تأمین اعتبار بسته اضطراری ، دولت نیز تصمیم دارد بودجه تکمیلی برای مالی مالی 2020 را به ارزش حدود 25.69 تریلیون ین (240 میلیارد دلار) تصویب کند.

خبر مرتبط  وزارت اقتصاد می گوید ، تولید ناخالص داخلی واقعی روسیه در اواسط سال 2022 بهبود می یابد اما روبل همچنان قوی باقی می ماند - RT Business News

از روز دوشنبه ، 10،797 نفر به ویروس در ژاپن آلوده شده اند ، از جمله 236 تلفات. براساس داده های دانشگاه جان هاپکینز ، تعداد موارد در سراسر جهان به بیش از 2.4 میلیون نفر رسیده است که بیش از 166000 کشته در آن رخ داده است.
همچنین در rt.com
اقتصاد جهانی احتمالاً از زمان رکود بزرگ – صندوق بین المللی پول ، بدترین رکود را متحمل خواهد شدخبر مرتبط  فروش اتومبیل های برقی در روسیه در حال رشد است اما دقیقاً جلب توجه نمی کند - RT Business News

این شیوع ویرانگر اقتصاد جهانی و ایجاد اختلال در زنجیره های عرضه جهانی بوده است. همه گیر یکی از مهمترین عوامل منجر به سقوط قیمت نفت شد ، زیرا تقاضای جهانی کاهش یافت. چندین آژانس بین المللی قبلاً هشدار داده اند که بحران بهداشت و درمان برخی از کشورها را به رکود فرو می برد. رکود می تواند به پایان برسد “هیچ موازی در گذشته اخیر” ، دبیر کل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترس در اوایل این ماه هشدار داد ، همچنین بحران را چالش برانگیز ترین از جنگ جهانی دوم خواند.

خبر مرتبط  "سرمایه گذار افسانه ای جیم راجرز" - بزرگترین سرمایه گذار در تاریخ جهان "ایالات متحده" است - اخبار تجاری

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید