اقتصاد انگلیس به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 در 40 سال بدترین رنج را تجربه کرده است – RT Business News

براساس آمار و ارقام دفتر آمار ملی (ONS) ، اقتصاد انگلیس بیش از چهار دهه بزرگترین انقباض خود را در بیش از چهار دهه مشاهده کرده است. تولید ناخالص داخلی این کشور با 2.2 درصد بیشتر از حد انتظار کاهش یافته است.

این بزرگترین سقوط از سه ماهه سوم سال 1979 است. پیش از این ، ONS دو درصد کاهش را تخمین زده بود ، اما بعد از آنکه رکورد 6.9 درصد رکورد در ماه مارس نشان می داد ، این رقم را اصلاح می کرد.

براساس ارقام اخیر ماهانه ONS ، اقتصاد در ماه آوریل با 20.4 درصد رشد روبرو بوده است که بیشترین افت در یک ماه از زمان آغاز سوابق است. این کاهش سه برابر بیشتر از آن بود که در کل رکود اقتصادی 2008-9 مشاهده شد.

خبر مرتبط  اولین محموله LNG روسیه از طریق مسیر دریایی قطب شمال به ژاپن می رسد - RT Business News

در اوایل این ماه ، بانک مرکزی انگلیس هشدار داد که ممکن است اقتصاد در نیمه اول سال 2020 20 درصد منعقد شده باشد.
همچنین در rt.com
بحران Coronavirus ، خانواده های فقیر انگلیس را بیشتر به بدهی سوق می دهد … در حالی که ثروتمندتر می شوند“تصویر دقیق تر ما از اقتصاد در سه ماهه اول نشان داد تولید ناخالص داخلی اندکی بیشتر از آنچه که پیش بینی می شود کاهش یافته است.” جاناتان آتو ، معاون آمارگر ملی در ONS گفت. “به دلیل اثرات همه گیر ، همه بخش های اصلی اقتصاد در ماه مارس بطور چشمگیری کاهش یافته است.”

آمار نشان می دهد که نسبت پس انداز خانوار در سه ماهه اول از 6.6 درصد در سه ماه گذشته به 6.6 درصد رسیده است که نشان دهنده کاهش هزینه های مصرف کننده است. آتوو این حرف رو زد “کاهش شدید هزینه های مصرف کننده در پایان ماه مارس منجر به افزایش قابل توجه پس انداز خانواده ها شد.”

پیش بینی می شود نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، روز سه شنبه گزارشی از اقتصاد ارائه دهد و برنامه هایی را برای تسریع 5 میلیارد پوند (بیش از 6 میلیارد دلار) از هزینه های پروژه های زیرساختی ارائه دهد.

خبر مرتبط  نرخ بیکاری ایالات متحده به 33.5 میلیون دلار رسیده است و این بدترین رکود اقتصادی از زمان رکود بزرگ را نشان می دهد - RT Business News

کسری بودجه حساب جاری انگلیس در طول سه ماهه به 21.1 میلیارد پوند (26 میلیارد دلار) رسید ، از 9.2 میلیارد پوند (11 میلیارد دلار) در سه ماهه چهارم سال 2019.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید