اقتصاد استرالیا به دلیل اختلافات تجاری با چین هرگز ممکن است به رشد قبلی بازنگردد – گزارش – RT Business News

شرکت تحقیقاتی Capital Economics گفت که اقتصاد استرالیا با تشدید تنش های تجاری با چین به شدت آسیب دیده است و این احتمال وجود دارد که رشد “هرگز به سطح قبل از ویروس برنگردد حتی با پایان همه گیری همه گیر.”

این شرکت در یادداشتی که توسط CNBC مشاهده کرد ، چین که بزرگترین شریک تجاری استرالیا است ، 39.4 درصد از صادرات کالا و 17.6 درصد از صادرات خدمات را بین 2019 و 2020 به خود اختصاص داده است. به گفته اقتصاددان ارشد آن ، مارسل تلیانت ، اگر پکن به جمع آوری تعرفه ها برای واردات بیشتر استرالیا ادامه دهد ، تولید ناخالص داخلی در استرالیا می تواند حتی بیشتر منقبض شود.

در اوایل این ماه ، کانبرا تحقیقاتی را در مورد سازمان تجارت جهانی برای اعمال مالیات تجاری چین آغاز کرد که در بهار سال گذشته بیش از 80 درصد افزایش یافته بود.

خبر مرتبط  تأمین گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله Nord Stream به بالاترین سطح رسیده است - RT Business News

کالاها و خدماتی که از قبل موجود است “در خط شلیک” این شرکت تحقیقاتی گفت تقریباً یک چهارم صادرات استرالیا به چین ارزش دارد و 1.8 درصد از تولید اقتصادی آن را تشکیل می دهد. “اگر چین محصولات دیگری را كه به شدت به واردات استرالیا وابسته نیست ، این رقم می تواند به حدود 2.8 درصد تولید ناخالص داخلی برسد.”
همچنین در rt.com
استرالیا پیش از این در تلاش است تا WTO بیش از 80٪ افزایش تعرفه جو را با چین درگیر کندتنش بین دو کشور در سالهای اخیر افزایش یافته است ، و عمدتا پس از آن آغاز شد که کانبرا مخابرات چینی Huawei و ZTE را از عرضه 5G ممنوع کرد. روابط پس از آنکه استرالیا خواستار تحقیق بین المللی در مورد ریشه شیوع ویروس کرونا در آوریل شد ، بیشتر متلاشی شد ، و این باعث شد اتهاماتی از سوی پکن مبنی بر اینکه قانون گذاران استرالیایی به دستورهای راهپیمایی از واشنگتن عمل می کنند ، متهم شود.

خبر مرتبط  مرگ امپراتوری آمریکا به دلیل خودکشی حاصل خواهد شد - Max Keizer - RT Business News

بر اساس سرمایه اقتصادی ، محدودیت های بیشتری از سوی پکن ممکن است ایجاد شود ، از جمله صادرات طلا ، آلومینا (نوعی ماده برای استفاده های صنعتی) “طیف وسیعی از وسایل کوچکتر”.

“در حالی که استرالیا باید بتواند برخی از محموله ها را به کشورهای دیگر هدایت کند ، جنگ تجاری تشدید شده دلیل دیگری است که اقتصاد استرالیا هرگز حتی پس از کنترل همه گیری ، هرگز به مسیر پیش از ویروس خود باز نخواهد گشت.” تیلیانت گفت.

خبر مرتبط  'BIGGEST BUBBLE EVER' در بازار سهام ایالات متحده ممکن است ظاهر شده باشد اما هنوز بدترین وضعیت در انتظار نیست - پیتر شیف - اخبار کسب و کار RT

به طور کلی ، تولید ناخالص داخلی این کشور می تواند در پایان سال 2022 حدود 1.5 درصد از مسیر پیش از ویروس خود کوتاه باشد در حالی که محدودیت های تجاری اضافی توسط پکن می تواند این کسری را بیشتر کند. با این وجود می توان درد را کاهش داد “این احتمال وجود دارد که استرالیا مقصد دیگری برای صادرات خود پیدا کند” اقتصاددان افزود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید