اقتصاد اروپا در مسیر فراتر از بحران coronavirus ایالات متحده است – گزارش – RT Business News

بانکداران می گویند که اروپا نه تنها در مقابله با شیوع Covid-19 ، با تعداد بسیار کم عفونت ، بلکه در مورد مقابله با پیامدهای اقتصادی همه گیر ، بهتر از ایالات متحده عمل خواهد کرد.

اقتصاد آمریكا در سه ماه نخست امسال حدود پنج درصد كاهش داشته است و پیش بینی می شود ویروس های مرگبار حتی از آن زمان به بعد ویروس مهلكی حتی بیشتر شود. براساس پیش بینی صندوق بین المللی پول (IMF) ، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده قرار است در سه ماهه دوم 37 درصد سودمند و 6.6 درصد برای سال 2020 به طور کلی داشته باشد.

چشم انداز اقتصادی اروپا نیز خوش بینانه نبوده است ، زیرا کمیسیون اروپا پیش بینی های خود را چندین بار کاهش داده است ، اخیراً گفته است که انتظار دارد منطقه امسال 8.3 درصد قرارداد ببندد. در همین حال ، صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که یورو ، منطقه 19 عضوی که یورو را در اختیار دارد ، بیش از 10 درصد در سال 2020 منعقد خواهد شد.

خبر مرتبط  بانک فدرال FIERCEST WILDFIRE را تنظیم کرد که از کنترل کل اقتصاد ایالات متحده خارج می شود - پیتر شیف - RT Business News
همچنین در rt.com
یک مقام سابق صندوق بین المللی پول هشدار می دهد که رویداد “انفجار” می تواند DOLLAR ایالات متحده را جمع کند.به گفته تحلیلگران JPMorgan Chase و Goldman Sachs به بلومبرگ گفتند كه علیرغم انقباضات عمیق تر پیش بینی شده ، با پیش بینی های جدید هفته های واشنگتن و بروكسل هفته آینده ، اروپا به دنبال بهبودی سریع است و می تواند از ایالات متحده فراتر رود.

ما هم انتظار داریم [the eurozone] به عقب برگشت سریعتر ، “ اقتصاددان ارشد اروپایی در گلدمن ساکس ، جاری استون ، به نقل از این نشریه گفت: “این بسیار نادر است که منطقه یورو از افق یک تا دو سال ایالات متحده را پشت سر بگذارد.”

اقتصاددان ارشد JPMorgan بروس كاسمان معتقد است كه اروپا توانسته است اين را داشته باشد “زنجیر شکسته” که به تحرک و ویروس پیوند می دهد ، و “به طور کامل بهبود می یابد.” در همین حال ، استراتژیست های بارکلی خاطرنشان کردند که ایالات متحده هنوز هم می تواند با همسالان اروپایی خود همگام شود.

خبر مرتبط  طلا در مسیر صعود قله های همه ساله امسال - جانباز بازار فلزات گرانبها - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
اقتصاد انگلیس به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 در 40 سال بدترین رنج را متحمل شده استبا این حال ، طی دو سال گذشته ، عملکرد یورو حداقل در نتیجه نتایج اقتصادی سالانه از ایالات متحده عقب مانده است. برای سال 2019 به طور کلی ، تولید ناخالص داخلی منطقه یورو 1.2 درصد رشد داشته است ، پس از 1.9 درصد رشد در سال گذشته. رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال گذشته 2.3 درصد بود که کمتر از 2.9 درصد در سال 2018 بود. طبق گفته بلومبرگ ، طی 28 سال گذشته ، یورو بیشتر از ایالات متحده فراتر رفته بود ، اما از سال 1992 هشت برابر بالاتر رفت.

خبر مرتبط  قیمت نفت با افزایش نگرانی های بیش از حد عرضه - RT Business News

هم بروکسل و هم واشنگتن سعی در تحریک بیشتر اقتصاد خود برای مقابله با بحران تاریخی دارند. در اوایل این هفته ، رهبران اروپایی بسته کمک 750 میلیارد یورویی Covid-19 را دستگیر کردند. در همین حال ، قانونگذاران آمریكایی در حال نبرد با اندازه طرح امداد بعدی هستند كه انتظار می رود بالغ بر یك تریلیون دلار باشد ، زیرا مزایای اعطا شده توسط تلاش قبلی منقضی می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید