اقتصاد آمریكا در میان خاموش كردن مشاغل در سال غوطه ور است و بدترین وضعیت هنوز در راه نیست – RT Business News

براساس داده های منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی روز چهارشنبه ، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (تولید ناخالص داخلی) در سه ماهه اول سال 2020 با 4.8 درصد کاهش روبرو شد.

این کاهش بدتر از آن است که اقتصاددانان انتظار داشتند. این نخستین مطالعه منفی تولید ناخالص داخلی از زمان کاهش 1.1 درصدی در سه ماهه اول سال 2014 و کمترین میزان از زمان سقوط 8.4 درصدی در Q4 سال 2008 در جریان بحران مالی جهانی است.

مخارج مصرف کننده ، سرمایه گذاری های ثابت غیر غیر مسکونی ، صادرات و موجودی ها بزرگترین کشش اقتصاد بود. مخارج مصرف کننده ، که 67 درصد از کل تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد ، با بسته شدن تمام فروشگاه های غیرمجاز ، در سه ماهه 7.6 درصد سقوط کرد.

خبر مرتبط  هواوی با نام تجاری با ارزش ترین چین - RT Business News
همچنین در rt.com
بیکاری هفتگی ایالات متحده 4.4 میلیون نفر است ، که در مجموع قفل کورو ویروس به بیش از 26 میلیون نفر رسیده استداده ها نشان می دهد که صادرات 8.7 درصد کاهش یافته است در حالی که واردات 15.3 درصد غرق شده است ، از جمله 30 درصد سقوط خدمات. مصرف کالا 1.3 درصد کاهش یافته ، در حالی که خدمات بیش از 10 درصد کاهش یافته است.

خبر مرتبط  صاحبان TikTok می خواهند مایکروسافت در تلاش برای فرار از ممنوع الخروج شدن ، مشاغل ایالات متحده را به دست بگیرد - RT - News Business

اقتصاددانان می گویند که شمارش کلیه کالاها و خدمات تولید شده در کشور نشان می دهد که اگرچه در سه ماهه اول فقط دو هفته خاموش بود ، اما تأثیر آن اعلام شد و صحنه را برای تصویر سه ماهه دوم تعیین کرد که بدترین در پست خواهد بود دوران جنگ جهانی دوم.

خبر مرتبط  بازرگانان هندی از آمازون به دلیل شیوه های ناعادلانه تجارت شکایت می کنند - گزارش - اخبار بازرگانی RT

“نتیجه مهم این است که این در حال حاضر یک فاجعه اقتصادی در طی دو هفته پس از عملیاتی شدن بندها بود ،” پل اشورث ، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در اقتصاد سرمایه ، به CNBC گفت. او اضافه کرد: “سه ماهه دوم به مراتب بدتر خواهد شد.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید