اقتصاد آلمان ممکن است امسال به دلیل بحران کرو ویروس بیش از 9 درصد کاهش یابد – RT Business News

مطابق بدترین سناریو که توسط یکی از بزرگترین اتاق های فکر اقتصادی کشور یعنی موسسه Ifo گفته می شود ، بزرگترین اقتصاد اروپا ، آلمان ، ممکن است در سال 2020 با 9.3 درصد کاهش یابد.

این مؤسسه مستقر در مونیخ در آخرین به روزرسانی پیش بینی اقتصادی خود در روز پنجشنبه ، سه سناریو ممکن را ارائه کرد. براساس نظرسنجی انجام شده در ماه مه بین شرکت ها ، به طور متوسط ​​9 ماه طول می کشد تا پس از محکومیت شدید سه ماهه دوم به حالت عادی برگردند. در این حالت ، اقتصاد کشور می تواند امسال 6.6 درصد کاهش یابد و سپس سال آینده از این سطح 10.2 درصد بهبود یابد.

خبر مرتبط  واشنگتن می خواهد از "سلاح تحریم" علیه خط لوله "رود نورد استریم 2" روسیه استفاده کند - پروفسور به Boom Bust گفت - RT Business News
همچنین در rt.com
بانک انگلیس هشدار می دهد که انگلیس از سال 1706 با بدترین رکود اقتصادی روبرو استبا این حال ، بدترین حالت بهبود تا 16 ماه به طول می انجامد و تولید اقتصادی در سال جاری 3.3 درصد کاهش می یابد. براساس این سناریو ، رشد سال آینده ضررها و بهبودی را اندکی جبران می کند “سپس به خوبی به سال 2022 کشیده می شود.”

سریعترین بازگشت ممکن به حالت عادی به طور متوسط ​​پس از پنج ماه خواهد بود که منجر به کاهش 3.9 درصدی در تولید اقتصادی خواهد شد.

خبر مرتبط  UBS در مورد طلا "بسیار صعودی" است زیرا بانک انتظار دارد قیمت شمش افزایش یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
دادگاه عالی اتحادیه اروپا ادعا می کند که صلاحیت این تصمیم را درباره تصمیم گیری در مورد چاپ پول بانک مرکزی اروپا با رد نگرانی های آلمان داردحتی پیش بینی متوسط ​​موسسه Ifo نشان می دهد که بحران کوروی ویروس می تواند آلمان را به عمیق ترین رکود از پایان جنگ جهانی دوم فرو برد. پیش بینی های اتاق فکر چندان تاریک تر از نگاه وزارت اقتصاد نیست و پیش بینی می کند اقتصاد آلمان در سال 2020 با 6.3 درصد کاهش یابد.

خبر مرتبط  صادرات چین در ماه آوریل به رشد بازگشت ، اما واردات با افت روبرو شد - RT Business News

همه گیر کروآویروس رشد اقتصادی یک دههه کشور را متوقف کرده است. در سه ماه اول سال ، اقتصاد آلمان در مقایسه با سه ماهه آخر سال 2019 با 2.2 درصد کاهش یافته است. این دومین انقباض سه ماهه بود ، به این معنی که اقتصاد آلمان از نظر فنی در رکود قرار گرفته است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید